Знижки на комплекти обладнання.Оплата частинами МоноБанк та ПриватБанк 6 місяців

Існує три основні різновиди твердопаливних котлів. Загальноприйнятий класифікація базується на відмінностях принципів спалювання палива. Класичні котли прямого горіння – найпростіша конструкція, при якій паливо обробляється найпростішим способом – пряме горіння в печі.

Більш просунутий принцип використовується в котлах тривалого горіння (КДГ), де частково використовується технологія згоряння піролізних газів. Ці гази утворюються в результаті термічних розкладання деревини під впливом високої температури. Спалювання пирогів дозволяє витягти максимальну кількість теплової енергії з палива. Третій, найефективніший вид котлів – піроліз, він генерує тепло виключно в процесі спалювання піролізних газів, практично виключаючи пряме спалювання палива.

Різниця між цими видами теплогенераторів в першу чергу полягає в тривалості робіт на єдиному навантаженні палива. Той, хто має досвід використання класичних котлів в холодну зиму, добре усвідомлює проблему необхідності оновлювати тепловий генератор завантажувальною камерою кожні 2-4 години.

Сучасні піротичні котли дозволяють повноцінно опагріти приватний будинок на одній закладці протягом 10-12 годин. В результаті навіть без теплової батареї система опалення з таким котлом потребує технічного обслуговування не більше двох разів на день. Шахта КДГ має найбільш містку завантажувальну камеру, тому безперервна робота системи опалення з таким теплогенератором може досягати 25-30 годин.

Класичні котли

Почнемо огляд зі стандартних котлів прямого горіння. Незважаючи на те, що вони помітно поступаються більш просунутим конструкціям за тривалістю робіт від єдиного навантаження, такі котли продовжують бути затребуваними. Основною причиною цього є низька вартість даного виду теплогенераторів.

Зараз в результаті підвищення тарифів на енергоносії значна частина населення вирішує перейти на більш економічні види палива, такі як дрова або вугілля. А найбільш бюджетним способом перепрограмування вашої системи опалення є установка звичайного котла прямого горіння.

Незважаючи на те, що ці котли найпростіші, вони повністю здатні забезпечити приватний будинок теплом навіть в дуже холодну зиму. Сучасні теплові котли виготовляються з використанням якісних матеріалів і мають спеціально оптимізовану конструкцію. Кілька інженерних рішень дозволили продовжити час згоряння палива до 5-6 годин.

Крім того, для власників приватних будинків або котеджів, які бажають створити автономну систему опалення, даний вид теплогенератора є єдиним варіантом. Тільки класичні котли мають повністю енергоневи самостійну конструкцію, інші види теплогенераторів вимагають наявності електричної мережі для повноцінної роботи.

Котли тривалого горіння

Завдяки місткій навантажувальній камері і спеціальній технології спалювання палива, довготривалі котли (КДГ) мають найдовший період безперервної роботи. Якщо цей варіант для вас найважливіший, то довгострокові теплогенератори будуть найкращим вибором у вашому випадку. Сьогодні найпопулярнішими є два різновиди КДГ – шахтні котли нижнього горіння і котли верхнього горіння, такі як Стронув.

Принцип КДГ передбачає одночасне спалювання лише обмеженої кількості палива в навантажувальній камері. Ця особливість стала головною причиною того, що даний вид теплогенератора може працювати на одному навантаженні більше доби. Поки горить невелика кількість палива, він забезпечує необхідну систему теплового опалення, в цей час велика частина палива просто чекає своєї черги, щоб загорітися. Зона горіння поступово переходить до наступної частини палива, так як попередній шар згорає.

KDG топ спалювання

Котли згоряння верхнього шару, як правило, циліндричні за формою і оснащені спеціальною телескопічною трубкою для подачі повітря. В результаті того, що горіння відбувається у верхній частині вантажної камери, додати нову партію палива можна тільки після того, як вся попередня закладка повністю згорить. Оскільки залишки палива зазвичай спалюються з меншим теплом, ніж потрібно для повноцінної роботи системи опалення, неможливість повідомити про дрова або вугілля під час котла може викликати тимчасове зниження температури в будинку нижче комфортних значень.

Порівняння шахтного котла і циліндричного котла

Необхідна частина конструкції циліндричних теплогенераторів верхнього згоряння, телескопічна труба, постійно знаходиться в зоні максимальної температури. Оскільки труба складається з декількох рухомих елементів, вона істотно вразлива і періодично виходить з ладу. При інтенсивному використанні системи опалення телескопічний канал подачі повітря потрібно буде міняти кожні 2-3 роки.

КДГ нижнього горіння

Більш продумана і ефективна конструкція на шахтних котлах довготривалого горіння нижнього шару. Тут паливо спалюється в нижній частині закладки, що дозволяє теплогенератору повідомляти про паливо в завантажувальну камеру в будь-який час роботи теплогенератора. Цей факт істотно впливає на ступінь зручності використання системи опалення. При такому котлі немає необхідності пристосовуватися до періоду роботи теплогенератора, пристрій може експлуатуватися практично безперервно.

Існує думка, що ККД котлів тривалого верхнього горіння перевищує показники котлів нижнього горіння. Ця точка зору заснована на досвіді роботи перших моделей КДГ з спалюванням нижнього шару. Їх конструкція була менш ефективною завдяки ряду технологічних особливостей. Інженери компанії «Терміно» розробили шахтні котли нового рівня, ефективність яких принаймні не поступається теплогенераторам, таким як Стропва.

Окремо впроваджена шахтна система «Терміно». У першій камері відбувається спільне спалювання дерев'яних і піролізних газів, тут виробляється значна частина повітря, що надходить в котел. Друга шахта призначена виключно для спалювання піролізних газів, для підвищення ефективності цього процесу для другої камери підходить окремий канал свіжого повітря. Таким чином, можна домогтися максимально можливої реакції горіння в кожній з камер, а в димових газах практично немає нічого зайвого.

Казан піролізний

Теплогенератори Pyrolysis мають найвищу ефективність серед усіх твердопаливних котлів. Вони спеціально розроблені таким чином, щоб майже все тепло генерувалися від спалювання піролізу газів. Пряме спалювання палива набагато менш ефективне, тому, тим більше тепла буде отримано в результаті піролізу, тим менша витрата палива буде в котлі.

У зв'язку з необхідністю постійно працювати в умовах максимальних температур, дорогі матеріали використовуються для надійності і довговічності в конструкції піролізних котлів. Це причина того, що вартість такого теплогенератора набагато вище, ніж у інших видів твердопаливних котлів. Однак саме моделі піролізу рекомендується придбати для максимальної економії в опалювальний сезон.

Оскільки ККД піролізного котла найвища, витрата палива при його використанні мінімальна. Економія палива в порівнянні з класичними теплогенераторами може досягати 100%-200%. Якщо у вашому регіоні вартість дров або вугілля дуже висока, то при покупці такого котла ви швидко відскочаєте різницю в ціні.

Унікальною особливістю піролізного котла Termico є те, що він здатний ефективно працювати на мокрій деревині. Піролізні теплогенератори інших виробників строго вимогливі до вологості дров. Якщо цей показник перевищує 20%, пристрій може просто не перейти в режим піролізу. Терміно піроліз може повністю експлуатуватися на дровах з вологістю до 40%. Використання вологого палива неминуче вплине на ефективність роботи котла, але він все одно буде працювати ефективніше, ніж будь-який інший пристрій в тих же умовах.