Знижки на комплекти обладнання.Оплата частинами МоноБанк та ПриватБанк 6 місяців

Розподільний колектор для системи опалення – це пристрій із вуглецевої сталі для рівномірного розподілу температури теплоносія по всіх елементах системи опалення. Воно складається з 2-х частин: подаючого та зворотного колекторів. Область застосування – одноконтурні двотрубні системи опалення та складні теплосистеми з двома та більше контурами. Розподільні пристрої часто використовуються у приватних будинках та квартирах, які обігріваються одночасно радіаторами та теплою підлогою.

Функції колектора

Колектор дозволяє вирішити задачу рівномірного підведення тепла до всіх елементів системи опалення. На підставі індивідуального проекту можна виготовити гребінку із підключеннями до кожного споживача окремо. Це значно полегшує регулювання інтенсивності роботи кожного контуру. Якщо з якихось причин потрібно збільшити або зменшити температуру теплоносія у певному приміщенні, то процедура налаштування займе мінімум часу та сил. Достатньо виставити регулятори на конкретному відведенні у потрібне положення.

Розподільна гребінка конструктивно може оснащуватися відводами у кількості від 2 до 16 штук. В окремих випадках на підставі проекту можливе виготовлення нестандартних колекторів. Компанія Терміко багато років займається розрахунком та виробництвом індивідуально підібраних розподільчих колекторів, які ідеально підходять для потреб конкретної системи опалення.

Переваги установки гребінки опалення

Перевага і одне з основних завдань опалювального колектора – це можливість відключення будь-якого контуру в процесі експлуатації системи, без наслідків для інших контурів, підключених до неї. Розподільний колектор опалення може комплектуватися повітровідвідниками, запобіжними клапанами, приладами вимірювання тиску та температури. За бажанням замовника, можна передбачити виконання, що дозволяють знімати температурні дані безконтактним способом. Завдяки надійним кронштейнам на корпусі монтаж виробу здійснюється просто і без проблем.

Правильно спроектована розподільна гребінка збільшує ККД роботи системи. За рахунок усунення ділянок із значними перепадами тиску зменшуються втрати, що виникають від нераціонального розподілу сил у гідравлічному контурі. Кількість енергії, яка потрібна для руху теплоносія падає, і інтенсивність зношування всіх елементів також знижується. В результаті цього зростає загальна довговічність та надійність теплосистеми.

Ремонт опалювальної установки без колектора значно ускладнений. Просте відключення пошкодженого контуру на відводі гребінки дозволяє виконати обслуговування невеликої ділянки без необхідності зупинки всієї системи опалення. Відсутність колектора не лише збільшує трудомісткість будь-яких ремонтних робіт, а й знижує безпеку експлуатації теплосистеми загалом.

Нерідко як альтернативу розподільним колекторам розглядається використання складних автоматичних насосів. З їх допомогою дійсно можна регулювати силу потоку окремо взятому контурі. Проте, грамотно збалансувати гідравлічну систему з кількох контурів з окремими насосами можна лише за наявності дорогого професійного обладнання. Методом спроб і помилок процедура буквально розтягнеться на тижні. А за необхідності переналаштування, процес доведеться повторити спочатку.

Розподіл в системі теплих підлог

Тепла підлога в декількох приміщеннях квартири або приватного будинку досить складно змусити рівномірно гріти всю опалювальну площу. Фактично, єдиний ефективний спосіб балансування ступеня прогріву кожної ділянки трубопроводу в підлозі — це його монтаж через розподільний колектор.

Сучасні технології дозволяють регулювати кількість теплоносія, що рухається через кожен контур водяної підлоги. Для цього було розроблено спеціальні «ротаметри». Вони встановлюються в точку відгалуження кожного контуру і забезпечені скляними колбами, якими можна наочно бачити інтенсивність руху теплоносія. Візуальний датчик має шкалу від нуля до чотирьох або п’яти пунктів, кожен з яких означає швидкість проходження води трубами в літрах за хвилину.

Управління цими регуляторами інтуїтивно зрозуміле та доступне навіть непрофесіоналам. Монтаж опалювальної системи без помилок може виконати тільки фахівець, а налаштувати її, за наявності таких зручних датчиків, цілком під силу рядовому користувачеві, не посвячений тонкощі гідравліки.

Принцип роботи

Принцип роботи розподільного колектора полягає в тому, що спочатку теплогенератор (піролізний котел, твердопаливний котел, електричний котел тощо) розігріває теплоносій до заданої температури, далі теплоносій рухається до колектора, що подає, і розподіляється між споживачами. Всі споживачі в системі опалення зібрані в один вузол через підключення через виходи гребінки. Потім, остигаючи в системі, теплоносій поступово повертається у зворотний колектор, звідки надходить до теплогенератора, і коло повторюється.

Приклад опалювального колектора

Підбір необхідного колектора, його специфікацію, розташування та діаметр виходів виконує спеціаліст під конкретний запит споживача. Можливе також виготовлення індивідуальної моделі розподільчого колектора за кресленнями замовника. Наші фахівці готові допомогти вам на будь-якому етапі створення опалювальної системи.

Для прорахунку вартості виготовлення та термінів, звертайтесь за телефонами, вказаними нагорі у шапці сайту. Також, ви будь-коли можете написати нам ваш запит на адресу електронної пошти. Він буде оброблений у найкоротші терміни. Щоб замовити зворотний дзвінок, натисніть на відповідну кнопку у верхній частині сторінки та вкажіть ваш контактний номер, ми зв’яжемося з вами найближчим часом.