Знижки на комплекти обладнання.Оплата частинами МоноБанк та ПриватБанк 6 місяців

Опалення гаража в умовах діючих тарифів на енергоносії стає виправданим лише за умови використання для цього найбільш бюджетних засобів. На даний момент найдешевшим паливом є дрова і вугілля, їх вартість дозволяє організувати системи опалення, які забезпечують багаторазову економію в порівнянні з використанням дорожчого природного газу або електроенергії за добним тарифом.

Для тих, хто подбав про розміщення двокамерного лічильника на електричній лінії, яка годує гараж, стає доступним ще один варіант обігріву окремого приміщення. Ціна за 1 кВт електроенергії за нічним тарифом досить низька, щоб зробити опалення електроенергії досить економічно ефективним підприємством навіть для гаража. Однак, як правило, речі потрібно робити вдень, а не вночі, тому для організації такої теплової системи потрібно буде якось накопичувати енергію в нічний час, щоб протягом дня її можна було витратити в міру необхідності.

Так, виходячи з низької вартості твердого палива, саме на його основі можна отримати найдешевше опалення. Для цього знадобиться спеціальний твердопаливний котел і відповідна електропроводка водяного контуру з радіаторами по всьому периметру приміщення. Другий спосіб, включаючи використання нічного тарифу на електроенергію, полягає в установці великої буферної ємності з рідиною (теплоакумулятор). Теплоносій в такому резервуарі можна нагрівати вночі, а вдень починати циркулювати нагрітою рідиною по трубах і радіаторах, щоб зігріти гараж.

Опалення твердопаливного котла

З таким джерелом тепла ми вирішили, залишається тільки вибрати хороший теплогенератор, який забезпечить безперебійну роботу системи і економію палива. І тут все буде залежати від підходу до створення опалення, так як є два принципово різних варіанти. Перший – установка бюджетного котла з високою витратою палива, а другий – розміщення більш дорогого, але менш ненажерливого пристрою. Так чи іншим чином вам доведеться прийняти рішення про те, що є більш пріоритетним на даний момент: зберегти один раз при покупці теплогенератора або розтягнути економію на роки, але заощадити набагато більшу суму в підсумку.

Серед існуючих моделей на ринку є три варіанти, які можуть підійдуть для гаража. Перший з них передбачає встановлення звичайного твердопаливного (ТТ) котла, який працює за принципом прямого спалювання палива. Його конструкція відносно проста і дозволяє безперервно переробляти одне паливне навантаження протягом 5-6 годин, в залежності від якості палива. Весь цей час в гаражі буде стабільно комфортною температурою, але витрата дров або вугілля буде вище, ніж у більш просунутих теплогенераторів.

Альтернативою класичному котлу ТТ може стати одна з конструкцій з тривалим спалюванням палива. Найбільш просунуті структури мають можливість безперервно спалювати одну закладку до 25 годин, а їх ефективність досягає 90%. До таких приладів відносяться шахтні котли довготривалого горіння нижнього шару. В Україні найбільш передові теплогенератори даного типу розроблені і вироблені компанією Termiko. Шахта KDG Termiko має найбільшу завантажувальну камеру і надзвичайно ефективно переробляє навіть паливо посередніх якістю.

Найбільш продуктивним пристроєм, який може генерувати тепло з твердого палива, є піролізний котел тривалого горіння. Його ефективність при хорошому паливі не опадає нижче 90%, а рекордна тривалість робіт гарантує, що температура в гаражі ніколи не опуститься нижче комфортної позначки в невідповідний час. Деякі теплогенератори сучасних конструкцій здатні працювати практично на будь-якому паливі. Таким чином, піролізний котел Termiko може ефективно генерувати тепло навіть з автомобільних шин. Його конструкція розроблена таким чином, що навіть деревина з вологістю 40% не стає перешкодою для виходу приладу в режим піролізу деревини.

Незважаючи на всі свої позитивні якості, довготривалі котли не є енергонетичні, тому для створення повністю автономної системи опалення гаража з перерахованих вище варіантів вам підійде тільки класичний котел прямого горіння. Виходячи з цього, при правильному підході до проектування можна створити водоріз з радіаторами і природною циркуляцією теплоносія.

Використання дешевої електроенергії

Згідно з діючими тарифами на електроенергію, при вартості до 100 кВт·год на місяць вартість 1 кВт·год становить 0,9 грн. Все, що над цією межею, має бути виставлено рахунок у розмірі 1,68 грн за кВт*год. Для того, щоб мати можливість говорити про економію, слід використовувати тарифи, які встановлюються за нічним тарифом. Він доступний для тих споживачів, які зробили заявку на двокатетичний лічильник, оформили всі необхідні документи і встановили пристрій на своєму сайті. Нічний тариф становить півдня, що означає від 0,45 грн до 100 кВт·год і 0,84 грн при більш інтенсивному щомісячному споживанні електроенергії.

Після завершення процесу документування спеціального лічильника та його фактичного розміщення питання накопичення енергії в нічний час залишається відкритим. Сучасні системи опалення широко використовують метод збору теплової енергії у велику буферну ємність (теплоакумулятор). Цей бак, якщо не говорити про промислові моделі, може мати об'єм від 250 літрів до 3000 літрів і використовується або в поєднанні з твердопаливний теплогенератор, або нагрівається вбудованим електропаливом. Другий варіант просто дозволяє використовувати цей пристрій в схемі з двокатетивими лічильниками.

Правильний підбір ємностей за обсягом дозволить акумулювати необхідну кількість енергії за рахунок нічної експлуатації нагрівальних елементів. Протягом робочого дня схема з теплоносієм буде циркулювати в опалювальній системі, забезпечуючи теплообмін між радіаторами в гаражі і нагрітим буфером бака. Утеплювач буде поступово охолоджуватися, забезпечуючи теплом радіатори і все опалювальне приміщення.

Особливості обігріву гаража

Незалежно від обраного способу обігріву гаража, завжди слід пам'ятати, що це окреме приміщення і навряд чи є сенс робити цілодобове безперервне опалення. А якщо його не буде, то будівля, швидше за все, замерзне, а температура в гаражі при сильних морозах на вулиці рано чи пізно обов'язково опуститься нижче нуля. Тому організація так званого водяного опалення з радіаторами і закритою гідравлічною системою виключає можливість використання води в якості теплоносягата.

Для установки опалювального контуру дозволяється використовувати тільки спеціальні рідини, що не замерзають. Вони захистять систему від руйнування під час сильних морозів, коли звичайна вода перетворюється на лід і, розширюсь, завдає непоправної шкоди всім елементам опалювального контуру. Найбільш поширеною рідиною є немерзла рідина на основі пропіленегліколю, яка абсолютно нешкідлива для людини і відмінно справляється зі своїм завданням.

Варто також зазначити, що будь-яке опалення, включаючи опалення гаража, стає все більш економним, тим краще утеплюється оригінальне приміщення. Для підвищення ефективності роботи системи і зниження витрат палива одним з найважливіших заходів завжди було зниження теплових втрат будівлі. Ніколи не нехтуйте цим станом, так як правильна теплоізоляція вимагає насадок тільки один раз, а її результати ви будете використовувати протягом усього життя гаража.