Ми працюємо. Продукція в наявностіОплата частинами МоноБанк та ПриватБанк

Якщо ви хочете отримати автономне опалення, твердопаливний котел вважається вигідним варіантом. Це високоефективно та економо. Але для правильної роботи твердопаливного котла обов'язковим елементом є димохід. Для того, щоб небезпечні продукти горіння повноцінно увійшли в атмосферу, необхідно правильно підібрати параметри димоходу: матеріал, висоту, діаметр і перетин. Від висоти залежить велика кількість функціональності димоходу і котла. Давайте розберемо, як правильно його розрахувати і від чого це залежить?

Якою має бути висота димоходу

Необхідна висота димоходу для твердопаливного котла певної моделі необхідна в технічній документації на обладнання. Висота безпосередньо залежить від потужності котельного приладу, тому вона буде не однаковою для всіх печей. Якщо у вас чомусь немає паспорта, ви можете знайти інформацію в інтернеті або купити спеціальну книгу з технічними параметрами. Коли ви знайомі з даними про висоту, зверніть особливу увагу на консоль "мінімальна висота" або просто "висота". Це суттєва різниця, оскільки визначення «висота» має на увазі невеликі помилки в залежності від вітряної опорної зони і сили тяги, а «мінімальна висота» є суворим значенням, нижче якого неможливо відхилитися.

Всі правила димоходів для твердопаливних котлів, включаючи визначення оптимальної висоти, написані в колекції СНИП 2.04.05-91.

Мінімальне значення

Тяга і швидкість відпрацьового газу в димоході безпосередньо залежить від висоти труби. Неможливо проводити експерименти і вибирати довжину димоходу твердопаливного котла «на око». Його значення слід точно дотримуватися в залежності від потужності котла і ряду додаткових факторів. Мінімальним значенням для одноповерхового будинку вважається висота 5 метрів. Коли димохід виступає над дахом, мінімальне значення каналу становить один метр. Якщо підлоги в будинку більші, то відповідно вартість загальної висоти труби збільшується.

Також необхідно враховувати індивідуальні конструктивні особливості будинку при плануванні системи димоходу і застосовувати наступні правила:

 • Якщо димохід знаходиться не більше 1,5 метра від даху ковзана, частина його труби не повинна перевищувати 50 см від загальної висоти будинку.
 • Якщо димохід твердопаливного котла знаходиться в межах від 1,5 до 3 метрів покрівельного ковзана, то загальна довжина труби може бути такою ж важливою, як і загальна висота будинку.
 • Якщо відстань димоходу від покрівельного ковзана становить більше 3 метрів, то слід розрахувати значення висоти індивідуально на основі затвердженої формули або використовувати загальні дані в таблиці.
  Потужність котла, кВт Внутрішня секція, мм Мінімальна висота, м
  16 200*200 6
  16 Діаметр 200 7
  16 150*150 10
  16 Діаметр 150 12
  32 200*200 10
  32 Діаметр 200 12
  32 150*150 18
  32 Діаметр 150 20
  45 200*200 12
  45 Діаметр 200 14

Висота димоходу для твердопаливних котлів безпосередньо залежить від потужності опалювального обладнання, чим він вищий – тим потужніше пристрій.

У таблиці показані значення не тільки того, яка висота повинна бути в залежності від потужності твердопаливного котла, але і від діаметра труби. Цей показник також важливий і впливає на рівень зчеплення. Але важливо розуміти, що представлені дані підходять тільки для опалювального обладнання, яке використовується в приватних побутових цілях з дотриманням всіх норм безпеки.

Як розрахувати висоту димоходу

Висота димоходу називається параметром довжини димоходу, що забезпечує нормальне функціонування системи опалення. Щоб зробити незалежне обчислення, скористайтеся такою формулою:

Висота , де

Мистецтва. тяга є статистичним зчепленням, вимірюється в Паскальсі (Pa) і дорівнює 20Pa;

Tgas – це температура газів, виміряних в Кельвіні;

Температура вимірюється в Кельвіні.

Для кращого розуміння давайте подивимося на приклад. Отже, як початкові значення, візьмемо такі дані з системи опалення:

Потужність котла становить 16 кВт;

Мистецтва. Тяга – 20Па;

Tgas всередині труби становить 250 за Цельсієм;

Ти на 18 градусів за Цельсієм.

Спочатку перекладаємо градуси на кельвінів, загальна: Tgaz – 523K, а Yousd – 291K. Тепер ми ставимо всі існуючі значення у формулу:

Висота: 20,523/291/3459 (523-1.1) – 4,3 метра

висота димоходу твердопаливного котлаВідповідно, для твердопаливного котла невеликою потужністю до 20 кВт димохід матиме мінімально допустиму висоту 5 метрів. Вам завжди потрібно округлити з великим чином. Відхилення можуть бути дозволені великим чином, якщо погодні умови зміняться, тому що, наприклад, влітку тяга труби менше, ніж в суху зиму. Його міцність також може змінюватися від вітру.

Що станеться, якщо ви не отримаєте потрібну висоту

При установці системи опалення потрібно відповідати за вибір кожного предмета. Від правильно розрахованої висоти багато що залежить, головне – це забезпечити правильне зчеплення, щоб вийшли отриманих шкідливих газів після спалювання палива. Що станеться, якщо ви прорахували довжину димоходу або купили його «на око»? Наслідків насправді дуже багато, більшість з них досить сумні:

 • По-перше, на неправильній висоті не створюється хороша тяга, а це означає, що чадний газ буде не тільки повільно підніматися по трубі і виходити на вулицю, але і може призвести до диму в приміщенні.
 • По-друге, відсутність тяги може бути наслідком такого явища, як «зворотне» зчеплення, тобто всі шкідливі речовини потрапляють в будинок і можуть отруїти мешканців, тим більше, що чадний газ прозорого кольору і вчасно запідозрити загрозу не завжди вдається.
 • По-третє, відсутність тяги обумовлена тим, що димохід коротший або довший за потрібне значення, безпосередньо впливає на роботу твердопаливного котла. Його ефективність знижується і призводить до швидкого зносу.

Тяга залежить від висоти димоходу. Після того, як ви встановили димохід, відразу перевірте якість тяги і відрегулюйте довжину каналу. Також враховують погодні умови і наявність поруч високих будівель або дерев. Правильне монтаж і правильна робота димоходу вплине не тільки на якість опалювальної системи, але і на безпеку жителів. Тому, якщо у вас виникли труднощі з розрахунком і ви сумніваєтеся, що димохід має потрібну висоту, то краще звернутися за допомогою до фахівців.