Ми працюємо. Продукція в наявностіЗ 01.06.2022 підвищення ціни на продукцію

Якщо ви вирішили отримати автономну систему опалення, крім вибору хорошого котла, потрібно подумати про інші важливі елементи, які безпосередньо впливають на якість всієї системи. Твердопаливні котли на сьогоднішній день зарекомендували себе, вони економічні і високоефективні. Однак для їх правильного функціонування потрібно підібрати димохід. Димоходи можуть відрізнятися за формою, висотою і діаметром. Для кожного твердопаливного котла він підбирається виходячи з індивідуальних характеристик.

Димохідний пристрій для твердопаливного котла

Димохід – це вертикальна труба, яка підключається до котла і призначена для видалення продуктів згоряння палива – чадного газу, диму, кіготь, кіготь. Конструкція відображається на вулиці, тому всі шкідливі речовини вивільняють в атмосферу. Димохід можна повністю прибрати на вулицю або частково розташувати в приміщенні. Його основні характеристики – перетин, діаметр і висота залежить від тяги, міцність якої впливає на ефективність і правильність твердопаливного котла.

пристрій димоходу твердопаливного котла

Існує велика кількість вимог до димоходу, яких необхідно дотримуватися. Якщо помилитися по висоті або в діаметрі, то тяга буде порушена, а це означає, що продукти горіння і небезпечні гази не будуть повністю випущені в атмосферу. Це може призвести до потрапляння чадного газу в приміщення і отруєння окупантів, а також значно знизити ефективність роботи котла. Тому ставтеся до вибору димоходу відповідально або довіряй цей випадок фахівцям.

Що стосується компонентів самого пристрою, то димохід конструктивно складається з наступних елементів:

  • завдали удару;
  • Шия;
  • пов’язка на голову;
  • Шапочка;
  • Улов
  • Лайнер
  • компіляції для конденсату.

Металеві сендвіч-димоходи забезпечені утеплювачем, які захищають трубу від перепадів температур всередині і зовні, а також знижують утворення конденсату.

Димоходи відрізняються різними типами приладів і матеріалів, що використовуються у виробництві. Найбільш довговічними і функціональними є сталеві і керамічні конструкції. Вони швидко збираються і складаються з окремих готових деталей. Найкраще віддати перевагу вертикальним димоходам з гладкою поверхнею, без горизонтальних барабанних перетинок, кутів і вигинів. А якщо виділити під димохід для твердопаливного котла окреме приміщення з виходом на дах, то можна убезпечити себе від ризику потрапляння чадного газу в будинок. Перед покупкою детально прочитайте принцип димоходу і його параметри вибору – матеріал, форму, висоту і діаметр, і тільки потім розібратися з підключенням до твердопаливного котла.

Що таке секція димоходу

Ділянку димоходу називають його формою. Димохід може бути представлений в прямокутному вигляді, а також бути овальним або круглим. Найефективнішими є овальні або круглі, вони виробляються з таких матеріалів, як кераміка, скло і метал. А що стосується прямокутного димоходу, то він викладений з цегли. Секція в овальному або круглому варіанті швидше і рівномірно прогрівається, що дозволяє не затримуватися газами в трубі, а швидко виходити на вулицю. Крім того, відсутність кутів не створює перешкод для вихлопів і не змінює їх траєкторії, а також не дозволяє осідати на шорсткій цегляній поверхні конденсату. Всі ці особливості керамічної або сталевої труби з овальною секцією димоходу позитивно впливають на загальну роботу опалювальної системи. Правильна форма, діаметр і висота зможуть створити потрібну тягну силу, що безпосередньо впливає на ефективність і безпеку твердопаливного котла.

Мінімальна секція і висота труби

Діаметр і висота димоходу для твердопаливного котла визначаються на основі суворих стандартів SNIP. Ви не можете керуватися власними здогадами або вибрати “на око”. Щоб уникнути помилки, яка може вплинути на якість зчеплення в димоході і функціональність котла, необхідно прочитати інструкцію виробника опалювального обладнання. У технічній документації на твердопаливний котел наведені значення, які повинні відповідати димоходу. Якщо їх мінімальний поріг уточнюється, наприклад, висота 6 метрів, а діаметр 130 мм, то від рекомендованих значень неможливо відступати. В іншому випадку ви можете не тільки втратити гарантію на обладнання, але і отримати серйозні небезпечні наслідки.

Діаметр ділянки димоходу не повинен бути менше встановленого діаметра труби. При необхідності ви зможете виміряти його розмір самостійно. Відхилення дозволені не більше 5 мм.

Висота також вказана в паспорті на котлі. Але за встановленими нормативами його мінімальні розміри повинні бути не менше 5 метрів для одноповерхового будинку, а виступ труби над дахом – 1 метр. Якщо в будинку є кілька поверхів, то провести аналогію відповідно і збільшити її довжину. Якщо звернутися до практики, то значення діаметра димоходу в більшості випадків для котлів середньої потужності становить від 130 до 200 мм, а висота – від 6 до 10 метрів. Більш точні цифри наведені в таблиці нижче. Перш за все, розглянемо потужність котла.

Потужність котла, кВт Внутрішня секція, мм Мінімальна висота, м
16 200*200 6
16 Діаметр 200 7
16 150*150 10
16 Діаметр 150 12
32 200*200 10
32 Діаметр 200 12
32 150*150 18
32 Діаметр 150 20
45 200*200 12
45 Діаметр 200 14

Параметри і їх співвідношення, наведені в таблиці, підходять для димоходів, які використовуються разом з твердопаливні котли виключно в домашніх умовах і з дотриманням всіх норм безпеки. Окремо хочу наголосити, що перетин і діаметр по всій довжині труби повинні бути однаковими. Будь-які помилки призводять до зміни тяги і навіть до зворотного процесу, в результаті якого чадний газ і відходи палива можуть проникнути в будинок. І це пряма загроза здоров’ю і життю людей.

Як розрахувати ділянку димоходу

Найпростіший спосіб розрахувати ділянку димоходу – виміряти розмір його трубочки. Вони повинні бути однаковими. Деякі перед покупкою вибирають димохід для твердопаливного котла, покладаючись не на загальні рекомендації, а на те, щоб заощадити гроші, а після підключення розуміють, що рівень тяги недостатній, щоб зробити роботу котла на повну потужність. Тому дотримуйтеся всіх вимог, і якщо ви втратили паспорт до котла і не можете знайти заігнаних значень на ділянці димоходу, скористайтеся формулою нижче:

Де

S – розмір секції димоходу;

м – витрата масового горіння на годину;

Щільність чадного газу – це щільність чадного газу;

ж – норма чадного газу.

Для визначення показника «gg» потрібно використовувати статистичне значення з таблиці, яке вказує на щільність чадного газу в залежності від умов праці. Але заздалегідь вам потрібно буде розрахувати різницю температури (всередині і зовні), так як в таблиці показані різні значення для визначення “gg. Отже, давайте почнемо ∆T.

∆T (T1T2)/2, де

Т1 температура чадного газу в димоході на вході;

Т2 – температура чадного газу в димоході на виході.

Тепер приклад розрахунку більш специфічний з цифрами. Скажімо, 20 кг палива горить в котлі за одну годину, потрібно перенести це значення в секунди (від 20/3600 до 0,00556кг/с), так як норма чадного газу також вимірюється в секундах (2м/с). Виходячи з знайденого значення в таблиці на основі ∆T, щільність чадного газу становить 0,6881. Тепер ми налаштувати всі значення:

S 0.00556/(0.6881/2) q 0.00404 м2 q 40.4 см2.

Якщо ви так і не змогли самостійно розрахувати розмір ділянки димоходу, то скористайтеся готовими фігурками, представленими в таблиці:

Тарозрахунок секції димоходуким чином, підходити до вибору параметрів димоходу відповідально. Димохід для твердопаливного котла повинен відповідати всім заявленим параметрам від виробника опалювального обладнання. Це єдиний спосіб домогтися правильної роботи системи опалення і максимального ефекту. І пам’ятайте про безпеку. Адже навіть найменше відхилення від норми може призвести до потрапляння в будинок чадного газу, наслідки якого можуть бути фатальними.