Ми працюємо. Продукція в наявностіОплата частинами МоноБанк та ПриватБанк

Непрямий опалювальний котел – це пристрій, призначений для забезпечення гарячою водою. Він встановлюється, щоб гаряча вода була включена в декількох точках будинку, якщо це необхідно. Якщо пустити гарячу воду прямо з котла в труби, без котла, потужності теплогенератора просто не вистачить, щоб повністю прогріти спожиті обсяги води. У більшості випадків встановлюються контейнери від 80 до 120 літрів. Рідина в них постійно нагрівається і створює достатню кількість запасів для гарантування безперервного постачання великих обсягів гарячої води.

Як працює котел

Дно резервуара – холодна вода, а зверху вона вже нагрівається йде в трубопровід гарячої води, що йде в душ, до кранів на кухні або в інші місця. За нагрівання води відповідає вбудований герметик спіральної форми теплообмінник, який ще називають змією. Він циркулює теплоносієм, що надходить з котла. Вода в змії не тече всередину бака, а рухається тільки всередині закритого трубопроводу до котла і назад.

Тепло від води в змії на воді в котлі передається через металевий корпус теплообміннику. Деякі виробники роблять змію з міді, але котли Termico використовують більш міцну високоестійку нержавіючу сталь. Його показники теплопровідності гарантують найшвидший теплообмін між водою, що надходить від теплогенератора, і водою, яка рухається безпосередньо по всьому об’єму резервуара.

Оптимальна схема з’єднання

Існують різні способи підключення котла непрямого опалення до газових, твердопаливних або електричних котлів. Всі вони більш-менш вимогливі до кваліфікації фахівців, що виконують монтажні роботи. Далі буде розглянута найпростіша, але в той же час надійна і ефективна схема, при якій немає колектора або гідростреля. Установка цих двох елементів представляє ряд труднощів і створює більш складну гідравлічну систему.

Представлена схема використовує два циркуляційних насоси. Один буде працювати для системи опалення, а інший – на подачі гарячої води. Насос в опалювальному контурі знаходиться на весь час, поки котел працює. Циркуляційний насос, що йде до котла, активується сигналом термостата, який повинен бути встановлений в резервуарі. Терморегулятор виявляє падіння температури води в котлі і повідомляє про це насос. Насос починає перекачувати гарячий теплоносій по контуру теплообміну між котлом і резервуаром, тим самим зігріваючи воду в котлі до необхідної температури.

Приклад схеми з'єднання котла опосередковано
Дана схема може використовуватися з однаковою ефективністю як для електричного, так і для газового або твердопаливного теплогенератора. Звичайно, найкращим вибором для опалення приватного будинку зараз є твердопаливний котел тривалого горіння. Якісний теплогенератор на твердому паливі здатний скоротити бюджет на опалення в сезон в порівнянні з газовим котлом. Важливо вибрати хорошого виробника і при цьому не переплачувати.

На даний момент лідерами за співвідношенням ціни і якості в ніші твердопаливних теплогенераторів є шахтні і піролізні котли Termico. Конструкція котлів Termiko завдяки ряду поліпшень демонструє більш високу ефективність. Прилади від цього виробника здатні працювати на дровах з показником вологості до 40%.

Існує модифікація схеми, де насос опалювального контуру вимкнений тим же терморегулятором, який включає в себе насос котла. При цьому котел нагрівається швидше, але потім опалення повністю зупиняється і при тривалій простій температурі в батареях може значно впасти. Після нагрівання бака запускається тепловий насос і холодний теплоносій з радіаторів мчить до теплообмінника котла, що призводить до утворення конденсату. А в разі чавунного теплообміннику може стати причиною його руйнування. Тому краще не зупиняти опалення, навіть якщо він подовжить опалювальний час котла.

При значній довжині трубопроводу з радіаторами теплоносій також встигає помітно охолонути, а низька температура води на задній частині котла зашкодить йому. Щоб захистити теплогенератор від конденсату і запобігти тепловому удару при виході в нього холодної води, система забезпечує захисну схему з тривижковим клапаном. На схемі показана температура 55 градусів за Цельсієм, а це означає, що вбудований терморегулятор автоматично підбере необхідну інтенсивність потоку для нагріву рулону. При цьому канал не буде достатньо широким, щоб весь теплоносій пересувався тільки по цій невеликій схемі. Більша частина води піде на радіатори.

Підключення котла до дво контурного котла

Монтаж котла на дво контурний котел здійснюється на опалювальному контурі. Як випливає з назви, дво контурні котли мають два контури – один для опалення, а інший для гарячого водопостачання. Так ось контур, гаряче водопостачання призначене для подачі відразу споживачеві. Якщо підключити до нього теплообмінник котла, то котел буде працювати неефективно. Тому, якщо необхідно розмістити бак в системі опалення, він встановлюється в нагрівальний гідравлічний контур.

Контур подачі гарячої води обмежується максимальною температурою 60 градусів за Цельсієм з міркувань безпеки. Опалювальний контур має обмеження нагріву 80 градусів за Цельсієм. Якщо у вас двоконтурний котел і потрібно встановити нагрівальний бак, то другий контур повинен просто заглушити і припинити його використання. Установка також як підключення до одно контурного котла описана в попередньому розділі.

Пристрій для переробки

Утилізація передбачає додатковий контур в системі гарячого водопостачання, який відходить від трубопроводу годівниці котла і повертається не на задню частину бака, а на спеціальний вхід утилізації. На рециркуляційному колі встановлюється окремий насос, який прискорює рух теплоносія. В результаті збільшується швидкість руху гарячої води між котлом і відділенням переробки. А це, в свою чергу, призводить до більш інтенсивного опалення цієї ділянки поставок.

Схема утилізації з'єднання

Утилізація використовується тільки для великих опалювальних контурів, де теплоносій встигає помітно охолонути, поки не досягне споживачів. Тому не всі котли оснащені спеціальним вхідним отвором для організації такого додаткового контуру. Схема його з’єднання досить проста і містить тільки трійник на подачі і додатковий рециркуляційний насос. При необхідності на нього можна встановити термостат, що регулює інтенсивність потоку і зворотний клапан для захисту від несподіваної зміни напрямку води.

Двотурний котел

Дво контурний котел відноситься до непрямого опалювального котла з двома теплообмінниками. Перший, як і в одно контуровому котлі, підключається до котла і нагріває бак температурою, отриманою від спалювання палива в теплогенераторі. А друга змія може бути підключена до додаткового джерела тепла, наприклад, системи водяного опалення, яка живиться від сонячної або іншої енергії. Спільна робота двох схем теплообміну збільшує норму нагріву води в системі гарячого водопостачання.

Крім того, значна економія досягається, коли в схему включені елементи, що працюють на умовно вільній сонячній або вітровій енергетиці. Особливо це актуально, коли велика сім’я живе в приватному будинку і щоденні витрати на гарячу воду знаходяться на високому рівні. Наведена вище схема є прикладом робочої системи опалення, яка поєднує енергію згоряння палива в котлі і перетворюється в теплову енергію сонця.

Підключити котел в приватному будинку потрібно такою схемою, яка враховує індивідуальні потреби конкретної системи опалення. У переважній більшості випадків оптимальний пристрій теплової системи буде таким же, як зображено на першій схемі, наведеній в статті. Це абсолютно безпечно, надійно і практично. При необхідності в нього можуть бути включені додаткові елементи, але краще узгодити з фахівцями, щоб внести корективи в представлену схему.