Ми працюємо. Продукція в наявностіОплата частинами МоноБанк та ПриватБанк

З останнім підвищенням тарифів на газ опалення приватного будинку на цьому виді палива стало найдорожчим варіантом. Тому питання про те, як опагріти будинок без газу відразу стало дуже актуальним. Найбільшої економії досягається шляхом установки твердопаливного (ТТ) котла. Зручність роботи агрегату на твердому паливі поступається газовому аналогу, але повторне зниження витрат в опалювальний сезон дозволяє засліпити очі на ті невеликі незручності, пов'язані з використанням котлів ТТ.

Опалення на електриці

Установка котла, який нагріває воду електрикою , є варіантом, який зазвичай спадає на думку в першу чергу. Це пов'язано з високою популярністю електричних водонагрівачів в квартирах і невеликих котеджах, де немає магістра газу.

Однак на практиці установка котла, що працює від електромережі, пов'язана з певними ризиками. По-перше, вартість енергоносіїв постійно зростає. Кількість вугільних електростанцій дуже висока, і останнім часом країна зазнала помітних труднощів з цим паливом.

У світлі останніх подій обставини такі, що вугілля цілком може почати завозитися з-за кордону. І можна тільки здогадуватися, наскільки зросте ціна на електроенергію.

Також не варто забувати і про періодичні відключення електроенергії, які держава практикує для економії коштів. Досить уявити ситуацію, коли взимку при -25 градусах Цельсія навіть на один-два дні доведеться залишитися без опалення. І відключення електроенергії також може бути незапланованим – стан ліній електропередач у багатьох регіонах залишає бажати кращого. Тепер будь-яка тривала обмерзання здатна відключити цілі ділянки на термін від декількох днів до двох тижнів.

Невелику економію 10-20% в порівнянні з газовим опаленням навряд чи можна серйозно розглядати як причину установки електричного котла. Особливо, коли є можливість організувати в приватному будинку абсолютно самостійну теплосистему на паливі, вартість якої в кілька разів нижче газової.

Твердопаливні котли. Плюси і мінуси

Якщо відразу говорити про недоліки даного виду теплогенераторів, то вони насправді мають тільки один істотний недолік. Мова йде про необхідність постійно ставити паливо в котел. Залежно від конструкції агрегату і температурних показників на вулиці, наближатися до нього з метою оновлення палива в камері згоряння потрібно буде в середньому від 2 до 6 разів на день.

Очевидно, що газове опалення в цьому випадку поза конкуренцією – як тільки ви його підключите, ви вже не можете думати про надходження палива. Однак вартість газу за сучасними тарифами вже на такому рівні, що необхідність регулярного посадки дров або вугілля в печі котла вже не здається занадто складною.

У процесі пошуку альтернативи газовому нагрівалю саме твердопаливні (ТТ) котли повинні розглядатися в першу чергу. Незаперечною перевагою агрегатів даного типу є їх повна автономія від зовнішніх енергетичних мереж. Установка теплової системи з котлом на твердому паливі гарантує, що опалення ніколи не буде вимкнено з причин, що не контролюються вами.

Якщо є достатній запас дров, брикетів або вугілля, можна бути повністю впевненим – тепло в будинку завжди буде. Те ж саме не можна сказати і про системи опалення, які працюють із зовнішніми джерелами: електрику або газ.

І, звичайно ж, потрібно сказати про головну перевагу твердого палива – його вартість. Якщо буде достатньо місця для зберігання дров, то економія в порівнянні з електрикою (і вона зараз в цьому сенсі дешевше газу) може досягати до п'яти- і навіть шести разів.

Середня вартість дрова машини типу «Газон», яка може вмістити близько 5 кубів, лежить в межах 2500-3000 грн. Така кількість деревини буде виробляти приблизно таку ж кількість тепла, як котел буде виробляти при споживанні 10000 кВт·год.

При цьому стандартний приватний будинок площею 100 м2 має середнє споживання електроенергії на опалення потужністю 3600 кВт·год на місяць. Цифра враховується з урахуванням цілодобової роботи системи в половині максимального навантаження. Якщо будинок не утеплений належним чином, то це значення може бути дуже різним з великим чином.

Рахуючи остаточний бюджет, необхідний для підтримки комфортної температури в будинку на період опалювального сезону, легко зробити висновки, що тверде паливо окупається багато разів. На електриці можна заощадити понад 10 тисяч гривень. А для будівель площею понад 100 м2 загальна сума економії буде ще більшою, оскільки після 3000 кВт·год на місяць тариф майже подвоїться.

Використання хорошого вугілля в якості основного паливного матеріалу обійдеться трохи дорожче, але, знову ж таки, набагато дешевше, ніж газ і електроенергія. Вугільні котли дозволяють рідше повідомляти про матеріал в піч, ніж підвищують зручність використання теплової системи. Якісний антрацит вугілля крім того майже не залишає зайвого сміття, на яке часто скаржаться користувачі вугільних агрегатів.

Якщо немає бажання або можливості потопити вугілля, то зменшити кількість підходів до обігріву в день можна установки теплової батареї. Пристрій є об'ємним резервуаром для води, ємність якого зазвичай становить від 1000 до 2000 літрів. А дальність дії Termico включає танки від 250 дм3 до 3000 дм3.

Теплові акумулятори є сенс розмістити в системах, які працюють на будь-якому виді твердого палива. Спільне використання вугілля і добре підібраної буферної ємності знижує необхідну частоту відвідування котельні до 1-2 разів на день навіть при сильних морозах. Під час активного згоряння палива в камері згоряння вода в тепловій батареї нагрівається певною мірою. А після охолодження печі накопичений запас дозволяє підтримувати тепло в будинку протягом декількох годин до дня.

Який котел краще обігріти в будинку?

Найвигідніша альтернатива газовому нагріваю передбачає використання твердого палива. Питання тільки в тому, який котел краще вибрати, щоб отримати максимальну віддачу від теплової системи. Тут потрібно звернути увагу на «мінуюче» і «піролізні» котли.

Шахтний котел спеціально розроблений таким чином, щоб паливо в ньому горіли якомога довше. Тривале горіння в камері згоряння зазвичай призводить до утворення великої кількості кіготь і розсису, які осідають на стінках печі і димоходу. Але твердопаливні шахтні котли Termico мають ряд конструктивних рішень, які практично повністю усувають проблему.

Установка піролізного котла дозволяє досягти найвищої ефективності згоряння палива в камері згоряння. ККД цих пристроїв становить 90%, а час горіння з однієї закладки досягає 12 годин. Продукція більшості виробників піролізних агрегатів має безліч обмежень, які вимагають використання тільки якісних дров.

Інженери котельні Termico впроторили в конструкцію своїх моделей кілька унікальних технологій. Ці розробки уможнють експлуатацію піролізних рослин навіть на дровах з вологістю до 40%. При цьому попіл очищають тільки один раз протягом тижня, а кіготь в процесі спалювання практично повністю відсутній.

Вартість теплогенератора піролізу значно перевищує ціну стандартних моделей шахтних котлів. Однак підвищена ефективність спалювання палива робить піролізні агрегати прибутковими в довгостроковій перспективі. Завдяки підвищеній ефективності їх використання дозволяє зберігати набагато менше палива за один опалювальний сезон, ніж для звичайних котлів.

Найголовніше при капітальному ремонті системи опалення в приватному будинку правильно визначитися з виробником встановленого обладнання. Твердопаливний котел купується вже багато років, тому обов'язково зупиніть свій вибір на перевірених виробниках. Теплогенератори Termico з технологічної точки зору перевищують більшість сучасних аналогів на ринку, а вартість продукції завжди залишається на доступному рівні.