Ми працюємо. Продукція в наявностіЗ 01.06.2022 підвищення ціни на продукцію

У країні, як правило, цілий рік ніхто не живе, його використовують або сезонно, а то й рідше – час від часу. Особливістю організації літньої системи опалення є те, що швидше за все взимку будівля замерзне і при наявності в трубах рідкого теплоносія його промерзання не повинно бути допущено. Альтернативою рідкому нагріваю є нагрівання повітря, коли приміщення прогріває циркуляцією повітря.

З одного боку, це має свої переваги, так як повітря швидко нагрівається і дає тепло занадто швидко. Але, з іншого боку, з такою системою вже дуже складно повністю прогріти площу понад 50-60 м2. Складні системи примусової циркуляції повітря потрібно буде оснастити, а в деяких випадках (великі житлові зони, складні повітряні канали) їх ефективність буде дуже низькою. Крім того, постійні повітряні потоки несуть з собою і пил, що негативно впливає на мікроклімат в приміщеннях і значно знижує комфорт перебування в них.

Таким чином, краще зупинитися на нагріванні рідким теплоносієм. Промерзання герметичної схеми опалення можна уникнути двома способами. Перший і найоптимальніший – залити в систему антифриз (етиленгліколь або аналог), який навіть при значних морозах не замерзне і не призведе до деформації труб і радіаторів. Другий варіант, як захистити рідкий контур від замерзання – це злити з нього всю воду на холодну пору року. Не найзручніше рішення, але, якщо ви не можете використовувати дорогий антифриз, він залишається єдиним.

На якому паливі повинен працювати котел?

Є три види палива, які використовуються для обігріє котедж. Перше, що спадає на думку , це газ, його головна перевага – зручність експлуатації газового котла. Але, є таке рішення і його недоліки. По-перше, установка котла на газ передбачає, що ділянку завозять на ділянку газової магістрині, і це не завжди так. По-друге, якщо навіть газ на дачу можна підвести, процес установки котла пов'язаний з низкою труднощів. Для цього потрібно буде зробити спеціальний проект і узгодити пакт документів у відповідних органах. По-третє, сьогодні газове опалення в Україні є найдорожчим способом обігріву приміщень. Навіть електроенергія дешевшає, не кажучи вже про тверде паливо.

Електричний котел також дуже зручний в роботі і не вимагає місця для зберігання палива, що є необхідністю для твердопаливних теплогенераторів. Однак електроенергія, щоб кишити, також дуже дорого, тим більше, що тарифи тільки зростають з кожним роком. Крім того, якщо мова йде про створення енергоневиділення системи опалення, то електрика, очевидно, не може бути рішенням в цій ситуації. Досить лише один раз зіткнутися з відключенням опалення на 2-3 дні в холодну зиму, щоб ідея організації повністю автономної теплової системи вже не здавалася чимось зайвим.

Поговоримо про рідке і тверде паливо. Рідина – це дизель, вартість якого також робить його не найкращим варіантом. Крім того, в разі будь-якого збою дизельного теплогенератора знайти хорошого фахівця для його ремонту буде непросто. А саме рідке паливо має ряд негативних властивостей з точки зору безпеки і зручності зберігання. Тверде паливо включає деревину, вугілля, пелети, а також різні паливні брикети.

Ось коротка історія про тверде паливо. На даний момент опалення котеджу на дровах або вугіллі є найбільш бюджетним способом обігріву приміщень. Істотним недоліком твердопаливних котлів у порівнянні з газовими та електричними котлами є необхідність постійного зберігання та зберігання палива. З іншого боку, це дає можливість створити повністю автономну систему теплопостачання. Процес обслуговування котлів на дровах або вугіллі також більш трудомісткий, але з огляду на неодноразову економію бюджету на опалення, цей недолік не здається таким значним. Крім того, якщо використовувати хороший котел з високою ефективністю, і грамотно спроектувати систему опалення, то навіть при найсильнішому холоді вистачить однієї прокладання палива на добу.

Оптимальна потужність котла

Щоб дача не стала додатковою істотною вартістю в сімейному бюджеті в опалювальний сезон, найкраще обігріти її твердим паливом. Потужність твердопаливного теплогенератора для котеджу підбирається індивідуально, виходячи з тепловттрати конкретної будівлі. Залежно від виду матеріалу, з якого була побудована коробка будівлі, а також якості склопалер і вжитих заходів, розраховується необхідна кількість кВт потужності котла ТТ в країні.

Якщо говорити про середні показники, враховуючи сучасні технології будівництва і загальноприйняті заходи з теплозахисту будівель, то на 100 м2 площі котеджу вистачить котла потужністю 10-12 кВт. Тут варто сказати, що вибір теплогенератора з запасом продуктивності – погане рішення. Для того, щоб більш потужний котел не перегрівся системою опалення, вам доведеться експлуатувати його не на повну потужність. Результатом такої роботи для приладу стане зниження ефективності і збільшення витрат палива. Цілком прийнятно брати модель з невеликим відривом, але значне перевищення потужності категорично не рекомендується.

Який котел для обігріву котеджу краще вибрати?

Сучасні твердопаливні котли дозволяють не тільки заощадити кошти, але і набагато зручніше обслуговувати, ніж старі недосконалі моделі, розроблені пару десятиліть тому або раніше. Саме про такі застарілі теплогенератори можна прочитати велику кількість негативних відгуків, пов'язаних зі складністю експлуатації і проблемами безпеки. Використання звичайних дров'яних котлів в країні дійсно буде пов'язане з низкою труднощів, але більш сучасні моделі теплогенераторів позбавлені більшості недоліків старих конструкцій.

Вибираючи конкретну модель, ви повинні зосередитися на цілях, які ви переслідуєте. Якщо вам потрібен найдовший період роботи теплогенератора від однієї прокладки палива і його мінімального споживання, найкращим вибором будуть піролізні котли. Трохи меншу ефективність і робочий час на одному навантаженні показують шахтні котли тривалого горіння. Вони все ще набагато продуктивніше звичайних котлів прямого згоряння, але вони не досягають піролізу. І третій, найбільш бюджетний варіант – класичний котел з прямим видом горіння.

Більшість популярних піролізних котлів розраховані на відносно тривалий час, їх конструкція має ряд недоліків, які призводять до певних труднощів в обслуговуванні. Теплогенератори Termico pyrolysis були розроблені спеціально з урахуванням всіх слабких місць попередників. Вони здатні працювати на дровах з дуже високим відсотком вологості – до 40%, тоді як аналогічні моделі конкурентів вимагають дров з вологістю строго до 20-25%. Час роботи котла Termico в режимі піролізу не перевищує 10 хвилин, що позитивно впливає на витрату палива і ефективність агрегату. Конструкція має ряд інженерних рішень, які виключають появу в ньому відкладень осадів, а також мінімізують кількість кіотки, виробленої в процесі горіння.

Найкращою бюджетною альтернативою теплогенератору піролізу є шахтний котел тривалого горіння нижнього шару. Інженери Termico розробили спеціальну конструкцію, яка за своєю ефективністю наближається до продуктивності піролізних котлів. Час роботи від одного навантаження палива такого котла тривалого горіння для котеджу становить від 25 годин і більше. Якщо поставити в теплогенератор якісний антрацит вугілля, то, за умови правильної потужності котла, він зможе безперервно працювати більше трьох днів. Впровадження спеціальної системи розподілу потоку повітря на первинне і вторинне спалювання палива забезпечує максимальну ефективність. Це не тільки значно знижує його споживання, але і мінімізує кількість покладів кіготь і смоли всередині котла.

Найпростіший і найдоступніший котел прямого горіння визначається не тільки своєю невеликою вартістю. Він може бути використаний для створення повністю енергоневигідної системи опалення. Якщо електрика регулярно втрачається у вашому регіоні протягом тривалого часу, автономна система опалення стане відмінним рішенням. Це дозволить вам завжди бути впевненим, що котедж буде опалюваний незалежно від зовнішніх джерел енергії. Стандартний котел 14 кВт Termico призначений для обігріти котедж від 60 м2 до 140 м2. Він безперервно працює на одній закладці дров протягом 6 годин, а при використанні вугілля здатний підтримувати горіння в печі до 10 годин.

Тепер, виходячи з особливостей кожної конструкції, кожен зможе прийняти добре обґодне рішення про те, який тип котла підходить за його обставин. Зверніть увагу, що покупка готового котла Termico гарантує надійність і безпеку вашої системи опалення. Саме виготовлені і недорогі теплогенератори від ненадійних виробників викликають негативний досвід в процесі експлуатації твердопаливних котлів для дачної дачі. Надійність і довговічність теплової системи в країні безпосередньо пов'язана не тільки з комфортом проживання в ньому, але і з вашим здоров'ям і безпекою.