Ми працюємо. Продукція в наявностіОплата частинами МоноБанк та ПриватБанк

Головною перевагою довготривалих котлів (КДГ) є їх здатність ефективно працювати на єдиному заводі з укладання палива протягом тривалого часу. Головним недоліком твердопаливних теплогенераторів часто називають необхідність постійно заповнювати навантажувальну камеру. Однак більшість негативних відгуків про роботу з котлами на твердому паливі пов'язані з досвідом роботи класичних котлів прямого горіння. У таких структурах горіння дуже інтенсивне і це значно скорочує термін служби приладу з однієї закладки.

Переваги дизайну

Довготривалі котли мають дві важливі особливості, які дозволяють продовжити термін служби приладу з однієї партії палива. По-перше, в таких теплогенераторах горіння відбувається тільки на невеликій обмеженій території. Горить відразу невелика частина палива, а решта обсягу в цей час знаходиться просто всередині агрегату, чекаючи, коли його черга загоріться. Така організація подачі палива в зону згоряння не тільки подовжує термін служби акумулятора теплогенератора, але і робить його більш стабільним і легким в коригувати.

Пристрій легше пристосувати до певного температурного режиму, так як кількість отриманого тепла залишається незмінною. Агрегат освітлюється однаковою обмеженою кількістю палива протягом усього терміну служби агрегату. На відміну від класичного котла, який завжди має короткий період пікової теплової потужності і тривалі періоди поступового збільшення і падіння теплової генерації.

Другою позитивною особливістю КДГ є часткова робота в режимі пального піролізу і здатність спалювати піролізні гази. Тобто такий котел поєднує в собі два види розкладання палива – пряме горіння і піроліз. В результаті прямого горіння тепло виділяється відразу, а піроліз призводить до утворення піролізу газів, які потім спалюються з вивільненням додаткового тепла. Такий комбінований режим значно підвищує ефективність використання палива, адже при рівному обсязі горючого матеріалу, від спалювання піролізних газів можна отримати набагато більше тепла, ніж від безпосереднього горіння.

Виходячи з усе вищесказаного, можна зробити висновок, що, в порівнянні зі стандартними твердопаливні котли, КДГ має ряд переваг. Це і збільшення тривалості робіт на одній паливній вкладці, і підвищена ефективність її горіння, і більша стабільність теплоу генерації. Для досягнення цих характеристик були розроблені дві принципово різні структури – з спалюванням верхнього і нижнього шарів палива. Класичними теплогенераторами верхнього згоряння є циліндричні котли Stropuv, а основною конструкцією для більш низьких пристроїв згоряння є котли Гольмова.

Котли верхнього горіння

Теплогенератори з спалюванням верхнього шару весь час розвиваються, в конструкцію вносяться певні поліпшення і поліпшення для досягнення максимальних значень ефективності. Однак основні особливості даного виду котлів залишаються незмінними. Перший – спалювання палива зверху, а другий – необхідність використання телескопічної труби з металевим дозатором повітря. Для того, щоб поступово горіти від верхнього шару палива до нижнього шару, площа циркуляції кисню знаходиться у верхній частині конструкції. Також є металевий дозатор, який є основою для телескопічної труби подачі повітря. Він виконаний у вигляді диска, хреста або плоскої планки так, щоб дозатор ефективно ділив потік холодного вхідного повітря з виходом з підігрівом.

У процесі спалювання палива дозатор під його вагою спускається нижче і відкриває телескопічну трубку, подовжуючи її. Недоліком даної моделі роботи є те, що під час роботи котла просто неможливо додати паливо в вантажну камеру. Це виключено в принципі, так як люк для укладання палива знаходиться в самий епіцентр руху найбільш нагрітих газів. Паливо, яке не горить, знаходиться в нижній частині пристрою, і доступ до цього простору закритий.

Чому так багато уваги приділяється таким, здавалося б, незначним рисам? Справа в тому, що певний проміжок часу, поки горять залишки дров або вугілля, температура газів, що генеруються, дуже мала і недостатня для повного нагрівання теплоносія в системі опалення. Якщо додати до цього часу процес очищення приладу від попелу, укладання нового палива і потрапляння котла в номінальний режим роботи, то загальна кількість буде не менше 1,5-2 годин. При сильних морозах за цей час встигніть охолонути не тільки радіатори в приватному будинку, але і значно знижується температура повітря в будівлі.

Крім того, важливо розуміти, що необхідність заміни палива в котлі настає в певний час. Якщо в цей момент в будинку немає людини, здатної завантажити теплогенератор новою партією палива, то період часу з холодними батареями може істотно затягнутися. Не всі жінки будуть готові оновити паливну вкладку в навантажувальній камері вертикального циліндричного котла. Рекомендуємо дізнатися більше про технологію обслуговування цього пристрою, щоб побачити для себе.

Проблема з телескопічною трубкою і дозатором повітря не турбує власників котла в перші 2-3 сезони. Тоді це не рідкість для дозатора, щоб вигоріти або труба перестала функціонувати належним чином і потребує заміни. Крім того, особливе значення може мати накопичення кіотки на стінках котла. Якщо його вчасно не очистити, він зламає стіни на шматки, створить мікробурнітури і викличе значне підвищення температури в приладі. Це може призвести до перегріву димоходу і займання, якщо він не був встановлений з дотриманням всіх протипожежних норм.

Котли нижнього горіння

Вищезгадані недоліки КДГ з спалюванням верхнього шару є сенс вказати в першу чергу для того, щоб мати можливість оцінити простоту і ефективність вирішення цих труднощів в шахтних котлах з спалюванням нижнього шару. Конструкція складається з двох вертикальних камер, розташованих паралельно один одному. Перша шахта служить одночасно вантажною камерою, а друга призначена для спалювання піролізних газів і є розташуванням теплообміннику. Паливо поміщається в пристрій через відповідний люк у верхній частині конструкції, де температура газів в котлі мінімальна.

Даний пристрій вирішує кілька проблем, притаманних вертикальним однокамерним циліндричним котлам верхнього згоряння. Найважливішою перевагою твердопаливних котлів тривалого згоряння є постійний необмежений доступ до навантажувальної камери. Навіть на піку найактивнішої фази згоряння палива, вугілля, дрова або брикети можуть бути повідомлені в завантажувальну камеру. Так як закладка робиться зверху, де температура далека від максимальної, процедура поповнення завантажувальної камери абсолютно безпечна. Більш того, технологія поповнення першої камери паливом надзвичайно проста і не вимагає особливих навичок або великої фізичної сили.

Прихильники таких приладів, як Stropwa і аналоги, часто підкреслюють, що ККД таких агрегатів вище, ніж продуктивність котлів з низьким горінням. Це лише частково вірно. Перші теплогенератори згоряння нижнього шару дійсно були менш ефективними, а витрата палива була збільшена при використанні. Однак останні розробки українського виробника Termiko показали, що можна створити котел шахтного типу нижчого горіння з ККД 90%. Цей показник можна порівняти з показниками більшості піролізних котлів, які поширені сьогодні.

Ця висока ефективність спалювання палива стала можливою завдяки впровадженню кількох політичних рішень. По-перше, шахта «Терміно» має окрему систему подачі повітря в зону спалювання піролізного газу. Первинний потік повітря використовується частково при безпосереднього згорянні палива, а частково при спалюванні піролізних газів на дні першої камери. Вторинний корм направляється через окремий канал і рухається по проходах в каталізаторі, який виготовлений з теплонепроникного корундного бетону. Звідти повітря потрапляє в другу область клітин, де спалюються піролізні гази, і підвищує ефективність їх обробки.

Ще однією причиною падіння ефективності більшості шахтних КДГ є природний напрямок димових газів у навантажувальній камері знизу вгору. Димотехніки піднімаються з нижнього шару горіння і залишаються там без руху, з часом осідаючи на внутрішніх поверхнях шахти. Цей процес призводить до утворення кі далі і кітемдови на стінках котла, що знижує ефективність теплообміну в приладі. Котли термічної згоряння враховували цю особливість шахтних теплогенераторів.

Для усунення цього недоліку інженери Termico створили систему, яка розділяє вхідне повітря на два потоки. Основна частина йде безпосередньо до нижнього шару, де горить паливо, а невелика кількість повітря вивозиться на верхню ділянку першої камери. Природно, повітря починає рухатися до місця активного горіння і таким чином створює невелику тягу, в результаті чого димові гази також рухаються в напрямку другої шахти.

Шахта KDG Termiko здатна працювати як на дереві, так і на вугіллі, брикетах, пелетах та інших видах твердого палива. При цьому тривалість робіт від одного навантаження щільної сухої деревини становить близько доби. Якщо заповнити завантажувальну камеру високоякісним антрацитом вугілля, тривалість генерації тепла може досягати 60 годин і більше, в залежності від особливостей вашої системи опалення. Як бачите, цей пристрій не можна назвати чистим вугільним котлом, але найбільші показники теплогенератора показує на цьому виді палива.

Зробити вибір котла тривалого горіння потрібно в першу чергу виходячи з розуміння процесів, які в ньому відбуваються. Коли всі особливості пристрою теплогенератора стануть зрозумілими, немає сумнівів в тому, яку модель найкраще купувати в конкретній ситуації. Ми рекомендуємо залишитися в KDG Termico, оскільки вони використовували найсучасніші технології та матеріали. Termiko є українським виробником і пропонує свою продукцію, яка не поступається дорогим європейським моделям, за прийнятними цінами для клієнтів з України.