Ми працюємо. Продукція в наявностіОплата частинами МоноБанк та ПриватБанк

У конструкції будь-якого котла на твердому паливі завжди є два основних елементи – камера згоряння (піч) і теплообмінник. Паливо спалюється в печі, а теплообмінник передає тепло на рідкий теплоносій (воду) для системи опалення. Нагрітий рідина постійно рухається від котла в бік радіаторів і там охолоджується, даючи тепло в опалювальні приміщення. Охолоджений теплоносій по контуру системи опалення повертається в котел, де він знову нагрівається, і цикл повторюється.

Виробники сучасних котлів активно вдосконалюють конструкцію своєї продукції, постійно підвищуючи їх ефективність. На даний момент існує кілька основних видів твердопаливних теплогенераторів, які мають найвищу ефективність і надійність.

  1. Класичний
  2. Циліндричні котли тривалого горіння (КДГ) strop alas
  3. Шахта КДГ на базі Холмського котла
  4. Піроліз (Ев)

Конструкції в списку розташовані з метою підвищення ефективності. Більш ефективним є пристрій, тим складніші дизайнерські рішення використовуються. Те ж саме можна сказати і про матеріали. Для досягнення високої ефективності і тривалості спалювання єдиної прокладки палива використовуються сучасні, дорогі матеріали при виробництві ефективних теплогенераторів.

Класичні котли

Класичний котел добре підходить для обігріву невеликих площ. Він здатний безперервно працювати при номінальній потужності від 3 до 5 годин на одній паливній закладці. Такий короткий термін робіт обумовлений тим, що тепло генерується практично повністю від безпосереднього спалювання палива. Такий спосіб отримання теплової енергії найпростіший, але має відносно невелику ефективність.

Конструкція такого теплогенератора складається з навантажувальної камери (це також камера згоряння або печі), води і конвекційного теплообміннику (в деяких моделях). При цьому так звана водяна сорочка вбудована в стіни котла навколо найгарячіших місць печі. Це набір каналів для руху води всередині корпусу теплогенератора. Водна сорочка виступає в якості основного теплообміннику, знімаючи більшу частину тепла, що утворюється в печі.

Більш просунуті моделі, такі як RSG від Termico, оснащені додатковим джерелом тепла для теплономережі (води) – конвекційного теплообмінника. Це система повітряних каналів, через які рухаються відсахнутися димові гази. Оскільки ці гази мають високу температуру, вони також можуть бути теплими. Тому для додаткового тепла димові гази запускаються по більш складній траєкторії, де на шляху їх проходження розміщуються водні канали. Таким чином, рідина нагрівається не тільки від контакту з зонами згоряння палива, але і від нагрітих димових газів.

Класичні конструкції мають дві важливі переваги – їх низька вартість і повна енергонезалежність. Якщо ваш бюджет обмежений, а єдиним доступним паливом є дерево або вугілля, то модель CCG від Termico стане найкращим рішенням у вашому випадку. Це ж стосується власників приватних будинків, котеджів або невеликих заміських будинків, які хотіли б організувати повністю автономну систему опалення. Контроль температури здійснюється механічно. Для цього пристрій забезпечує спеціальний тяговий регулятор.

Котли тривалого горіння

Даний вид теплогенератора спеціально розроблений для максимальноого розширення роботи приладу на єдиній паливній закладці. Ці котли мають велику навантажувальну камеру. При цьому паливо горить тільки на обмеженій території, не поширюючись відразу на весь запас. Крім того, в КДГ паливо частково горить і частково розкладається в результаті піролізу. Цей процес призводить до утворення піролізних газів, які спалюються при значно більш високих температурах, ніж оригінальна сировина.

Існує два різновиди КДГ – циліндричні моделі (Стропов і аналоги) і шахтні котли на основі конструкції Гольмова. Перший ще називають КДГ верхнім горінням, а другий – КДГ з горінням нижнього шару. Конструкція складається з вертикально розташованого циліндричного корпусу, який завантажується поверх великої кількості палива. Після заповнення завантажувальної камери поверх палива встановлюється дископодібний дозатор повітря з вертикальною телескопічною трубкою.

Циліндричні теплогенератори спалюють тільки верхній шар, який безпосередньо контактує з дозатором повітря. Телескопічна трубка і дозатор від постійного контакту з високою температурою регулярно виходить з ладу і вимагають заміни. Крім того, у зв'язку з тим, що верхній шар постійно горить, не можна додавати паливо під час котла. Тому безперервна робота Стропви виключена – до кінця доведеться почекати, поки горить перша закладка, яка в підсумку горить досить слабо. В результаті протягом деякого часу, до повного займання чергової партії палива, система опалення не буде отримувати тепло.

Конструкція шахти KDG Termico вважається більш досконалою. Пристрій складається з двох вертикальних валів – навантажувальної камери і другої шахти з теплообмінником. Паливо завантажується в першу шахту, де на дні шахти починається процес горіння. Теплогенератор спроектований таким чином, щоб полум'я не поширююся на всю паливну вкладку, а концентрується на невеликій площі знизу. Це дозволяє підвищити ефективність котла і збільшити час його роботи з однієї закладки.

Крім безпосереднього горіння, на нижній ділянці першої камери також відбувається процес теплового розкладання (змотування) палива – піролізу. При цьому відвільні піролізні гази, які частково там горять і частково проникають в другу шахту. На дні другої камери знаходяться спеціальні керамічні каталізатори, тут відбувається спалювання піролізу газів. Завдяки спеціальній системі вторинного подачі повітря в шахті KDG Termico цей процес максимально ефективний.

Піролитичні котли

Піролізні або газогенеруючі котли виробляють тепло шляхом спалювання піролізних газів. Ці гази утворюються при термічних розкладаннях палива (смолера). Температура їх горіння досягає 1100 градусів за Цельсієм, що набагато вище середньої температури, при якій паливо безпосередньо спалюється. Таким чином, при такій же кількості сировини піролізний теплогенератор здатний отримати в 2-3 рази більше теплової енергії, ніж класичний котел прямого горіння.

Конструктивно казан піролізу складається з вертикальної камери, розділеної на дві частини – верхню, де виробляються піролізні гази, і нижню, де ці гази спалюються. За перенесення тепла в систему опалення відповідає водоплавна сорочка та/або водопроводний теплообмінник. Модель Termico Eco P також включає конвекційний теплообмінник. Вона дозволяє отримувати тепло від нагрітих димових газів. Таке рішення не тільки підвищує ефективність теплогенератора, але і знижує температуру димових газів при виході з приладу. Низька температура газів при виході з димоходу перешкоджає утворення в ньому конденсату.

При використанні дров в більшості випадків піролізний теплогенератор для запуску і ефективної роботи потребує дуже сухої деревини (вологість до 20%). Щоб отримати дрова такої вологості їх потрібно зберігати під вентильованим навісом від одного до півтора року. Модель Termico Eco P є єдиним винятком серед сучасних піролізних котлів. Інженери компанії розробили і впровадили ряд проектних рішень, завдяки яким теплогенератор Termiko здатний працювати на дровах з показником вологи до 40%.

Конструкція піролізного котла Termico дозволяє безперервно експлуатувати його, постійно додаючи паливо під час роботи приладу. Завдяки 3D-навантажувальній камері такий теплогенератор здатний виробляти номінальну потужність протягом 10-12 годин на одній паливній вкладці. Termico Eco P переходить в режим піролізу протягом 10-20 хвилин від початку, що в 3-5 разів швидше, ніж аналогів. ККД моделі становить 90%, так що при обігріві приватного будинку за один опалювальний сезон необхідна мінімальна кількість палива.

Якщо ви зацікавлені в максимальній вартості сировини для обігріву будинку або котеджу, то піролізний котел Termiko IVF P стане найкращим рішенням. Найбільш бюджетним твердопаливний теплогенератор з точки зору одноразової інвестиції стане модель класичного енергоневитратного котла KSG від Termico. Якщо вас цікавить максимальна тривалість системи опалення на одній закладці палива, рекомендуємо звернути увагу на шахту КДГ Термініко. Використовуючи дрова, цей котел здатний безперервно працювати більше доби без необхідності оновлення завантажувальної камери.