Ми працюємо. Продукція в наявностіЗ 01.06.2022 підвищення ціни на продукцію

Охолоджуючий акумулятор використовується в конструкції холодильних систем двох цілей. Найчастіше пристрій використовується в якості компенсаторного контейнера для збільшення обсягу рідини в системі і дати йому більше інерції. Другою причиною установки даного обладнання є створення холодної батареї, яка діє як кумулятивний елемент і створює певний запас. Цей запас згодом поступово споживається, що зменшує необхідну частоту запуску компресорів чилерів (холодильної машини). Чим менше компресор запущений, тим менш інтенсивно витрачається його ресурс і тим довше можна очікувати термін служби пристрою.

Установка контейнера для зберігання буфера зменшує необхідну холодильну ємність (XM) в системах, які працюють з короткими піковими навантаженнями. Попереднє створення деякого холодного резерву в той час, коли немає великого споживання, дозволяє використовувати ресурс, заздалегідь накопичений в холодоутворювачі в моменти максимального навантаження на систему. В результаті навіть маловимірний чилер здатний задовольнити потреби системи з високим короткочасним холодним споживанням.

Пристрій схожий за конструкцією на теплоакумулятор, оскільки він також є буферний бак з великою кількістю рідини всередині. Однак через специфіку холодильних систем внутрішнє покриття поверхні резервуара підпорядкує більш жорстким вимогам. Стінки ємності з внутрішньої сторони покриті цинком для захисту матеріалу конструкції від корозії. Крім того, циркуляція теплоносія в системах охолодження має на увазі певне розташування труб, тому виходи прохолодного апкулятора розташовані не так, як в теплоакумуляторах.

Куди підключити холодо-акумулятор?

Існує два способи включення акумулятора в систему охолодження, яка знаходиться до і після чилеру. Остаточне рішення може бути прийнято тільки після ретельного розрахунку всієї системи з урахуванням особливостей кожного її елементів. Однак практика показує, що для більшості випадків існують загальні закономірності, які визначаються призначенням певної системи.

Якщо подача холоду вимагає певної постійної температури на споживача, то після чилеру встановлюється охолоджувач. Таким чином, навіть якщо поточних показників холодильної машини недостатньо для задоволення необхідних температурних рівнів, система в будь-якому випадку отримає їх завдяки запасу ресурсів в буферній ємності.

Для випадків, коли чилер працює, щоб кондиціонувати приміщення, холодокопатор підключається до чилеру. Потім контроль температури здійснюється на зворотному контурі. Тут буферний бак діє більше як компенсаторний контейнер для створення більш стабільної та інерційної системи. Однак свою функцію холодної батареї пристрій все ще зберігає.

Коли слід встановити холодокопатор?

У більшості випадків режим системи охолодження буде більш ніжним по відношенню до всіх елементів, що входять в нього, якщо він має бак для батарей. Коли буферна ємність знаходиться в чилері, вона виконує відразу кілька функцій, які позитивно впливають на термін служби холодного генератора. По-перше, додатковий резервуар певною мірою стає місцем накопичення надлишкового сміття в системі. Це захищає інші елементи системи, які більш вразливі до сторонніх заторів, і зокрема саму холодильну машину.

По-друге, бак бере на себе завдання зливу повітря, що відразу виключає весь перелік проблем, пов'язаних з негативним впливом підвищеного вмісту повітря в замкнувший контур. Чилер отримує додатковий захист від раптових гідродинамічних коливань, робоче обладнання піддається меншому навантаженню, що збільшує термін його служби. Будь-які коливання в системі приймаються об'ємною буферною ємністю, а чилер приходить вже стабілізованим рівномірним потоком теплоносія.

У деяких випадках прохолодний акумулятор доцільніше розмістити після чилеру. Тоді більшість переваг установки бака вище отримують споживачі системи охолодження. Однак всі інші елементи також виграють значно, якщо в контурі є певна ємність.

Перш ніж однозначно сказати, що системі потрібен холодоокопатор, обов'язково слід врахувати кілька важливих деталей. По-перше, це загальний обсяг системи. Як додатковий великий об'єм рідини вплине на її функціонування? Далі потрібно визначити, чи потрібно відокремляти гідравлічні контури споживача і саму холодильну машину. Іноді вигідніше спроектувати окремі системи і розмістити буферну ємність з двома окремими трубочками.

Системи, які спочатку були розроблені для роботи без холодоукумулятора, іноді цілком здатні обійтися без цього пристрою в майбутньому. До таких випадків відносяться контури з багатосекторними холодильними машинами, які оснащені регульованими компресорами. Обладнання з цими характеристиками спеціально виготовлене для того, щоб отримати всі переваги системи холодокопажерів без її безпосереднього використання.

Підсумовуючи, можна з упевненістю сказати, що використання накопичувальної буферної ємності в більшості випадків значно полегшує процес проектування ефективної системи холодного постачання. Цей пристрій не тільки робить схему більш гнучкою до будь-яких змін, але і значно підвищує її надійність. Довговічність дорогого обладнання, що входить до складу системи, помітно зростає. Тому установка холодокопачувача в будь-якому випадку є надзвичайно економічно ефективним рішенням.