Ми працюємо. Продукція в наявностіЗ 01.06.2022 підвищення ціни на продукцію

З точки зору безпеки оптимальним приміщенням для установки котла на тверде паливо є окреме опалення. Термін підігріву означає приміщення, призначене для установки котлів загальною потужністю до 200 кВт. При цьому максимальна продуктивність одного теплогенератора не повинна перевищувати 100 кВт. Він може бути відокремлений від опалювальної будівлі, бути прикріплений до неї або вбудований в неї.

Установка твердопаливного котла всередині опалювальної будівлі менш бажана, але при певних умовах така опція також допускається. Розмістивши всередині будинку котел ТТ, слід розуміти, що для його експлуатації знадобиться постійна робота з великою кількістю палива. Якщо вибрати вугілля для цієї мети, то неминуче будуть великі труднощі в забезпеченні чистоти приміщення.

На етапі проектування майбутньої будівлі важливо буде врахувати необхідність опалювального сезону займатися значною кількістю палива. Він повинен негайно забезпечити місце зберігання запасів дров або вугілля на певний період часу. Вкрай бажано, щоб процес доставки палива в опалення не вимагав його транспортування через житлові приміщення або коридори. В іншому випадку після кожного наступного навантаження печі доведеться зробити невелике прибирання.

Твердопаливні котли використовуються не тільки для опалення будинку. Часто теплогенератор ТТ встановлюється для обігріття гаража, котеджу або теплиці. При цьому, як правило, основна увага приділяється вартості обладнання теплової системи. Таким чином, мова не йде про облаштування окремої опалювальної плити на вул. Котел в нежитлових будівлях зазвичай розміщується всередині, що також цілком прийнятно, якщо чистота приміщення не є особливо суворими вимогами.

Казан в приватному будинку

Нормативні документи, що діють в Україні, свідчать про те, що якщо потужність твердопаливного котла перевищує 30 кВт, то його слід розміщувати тільки в окремому приміщенні. Для менш потужних теплогенераторів дозволяється використовувати приміщення з котлом також не за призначенням. Тут можна навіяти приклад установки котла в підвалі або на кухні, якщо такі кімнати досить просторі. Однак ми рекомендуємо розмістити для цього котел в спеціально обладнаному приміщенні, так як від нього залежить безпека системи опалення.

Якщо потужність теплогенератора перевищує 30 кВт, то паливо для нього не можна зберігати в опаленні. Місце його зберігання повинно бути надано заздалегідь. Краще розташуватися поруч, щоб доставка палива в опалення не стала причиною забруднення прилеглих приміщень. Для котла невеликою потужністю до 30 кВт дозволяється зберігати паливо в одній кімнаті з ним. При цьому відстань від теплогенератора до запасу палива не повинна бути менше 1 м.

Для повноцінного обслуговування котла необхідно, щоб в опалювальному приміщенні було достатньо вільного місця. Згідно з регламентом, забороняється встановлювати теплогенератор до 30 кВт в приміщенні, що менше 7,5 м3. Якщо потужність котла перевищує 30 кВт, але не досягає 60 кВт, то об'єм простору всередині палива повинен бути не менше 13,5 м3. При більш потужному твердопаливних котлах цей показник збільшується до 15 м3.

Умови теплогенератора мають велике значення для пожежної безпеки теплогенератора. Підлога під агрегатом повинна бути виконана з не горючих матеріалів. Для приладів до 30 кВт підлога навколо котла повинна бути покрита листовим сталлю від 0,7 мм. Такий захист повинен закривати підлогу під агрегатом на відстані не менше 60 см.

Правильне встановлення котла

Щоб мати можливість ефективно обслуговування теплогенератора, потрібно мати до нього доступ з усіх боків. Для зручності завантаження палива в пристрій з лицьовій стороні його слід розташовувати на відстані не менше 1 м від стіни. Мінімальна відстань до стін з інших сторін – 60 см. Необхідна площа вікна залежить від обсягу опалення. Для кожного кубічного метра приміщення повинна бути передбачена площа вікна 0,03 м2.

Крім хорошого освітлення, ефективна вентиляція також є важливим елементом. Існують також певні стандарти щодо розміру вентиляційних отворів. Вхідний потік повітря повинен протікати через отвір 14х14 см або не менше 200 см2. У верхній частині обов'язково розміщується витяжна вентиляція. Головна вимога до видобутку – його площа повинна дорівнювати площі отвору для вхідного повітряного потоку.

Витяжна вентиляція може бути як природною, так і примусовою. Однак, якщо у вашому котлі є димохід з природною тягою, то забороняється робити примусовий витяжку. Для тих, хто планує розмістити теплогенератор значної потужності, від 30 кВт і більше, ділянка вентиляційного отвору повинна бути від 400 см2 до більше. Він повинен мати не менше половини площі димоходу секції котла. Також можливе обладнання вентиляційних каналів, вони обов'язково виготовляються з не горючих матеріалів.

У котельні або опалення також повинна бути обладнана система водопостачання і водовідведення. Оскільки теплогенератор постійно працює з водою, підлога під ним повинна бути обладнана гідроізоляцією. Крім гідробар'єра в підлозі, стіни висотою 10 см також обробляються гідроізоляційними сполуками. Окремі гідроізоляційні заходи також слід застосовувати до порогу дверей. Такі жорсткі вимоги висуваються до опалення, якщо під ним є житлові приміщення. Однак, якщо внизу є навіть технічні приміщення, їм також рекомендується захиститися від можливих проблем із затопленням котельні.

Якщо у вас є необхідність установки котла в квартирі, враховуйте всі вищевказані вимоги як обов'язкові. Їх дотримання залежить не тільки від вашої безпеки, але і від безпеки ваших сусідів. Найкраще нагрівати в цьому випадку пелети, так як вони будуть мінімальною кількістю відходів і сміття.

Котел в гаражі

В обмеженому просторі гаража до місця монтажу котла постачалися ті ж вимоги, що і при розміщенні теплогенератора в окреме опалення. Важливо розмістити котел так, щоб він шикся вільним підходом навіть тоді, коли автомобіль знаходиться всередині будівлі. Машина повинна бути на достатній відстані від теплогенератора, щоб опалювальний агрегат і димохід не виявлялися з деформації фарби на кузов автомобіля.

Безпечна відстань до автомобіля становить 60 см. Повітря є одним з кращих теплоізоляторів, тому якщо розмістити котел на достатній відстані від інших конструкцій або предметів, це не становитиме ніякої небезпеки. В іншому випадку, що стосується опалення, гараж повинен мати хорошу вентиляцію, а запас дров повинен розташовуватися не ближче 1 метра до котла.

Обладнання системи опалення рідким теплоносієм в гаражі вимагає використання рідини, що не замерзає. Найпоширенішою композицією є пропіленегліколь. Він має мінімальні темпи розширення навіть при дуже низьких температурах. Якщо замість «незамерзання» налити в систему воду, то доведеться або опажати гараж цілодобово, або щоразу зливати воду після закінчення опалювального сеансу. Обидва варіанти, очевидно, абсолютно непрактичні.

Рекомендуємо – стаття про дешеве опалення гаража.

ТТ котел в теплиці

Також важливо звернути увагу на відстань від теплогенератора до стін та інших конструкцій. Мінімально допустима відстань становить 50-60 см, в залежності від потужності і типу конструкції. Окремо необхідно вжити заходів для поліпшення якості вентиляції, так як теплиця особливо потребує достатньої кількості свіжого повітря. Якщо в приміщенні також є котел, то витрата кисню значно збільшується.

Якщо немає можливості дотримуватися мінімальних відстаней від теплогенератора до стін теплиці або інших потенційно горючих елементів, котел слід відгородити спеціальним захисним екраном. Він виготовлений з незаймистих скляно-магнітових листів або спеціального вогнестійкого гіпсокартону. Котел також може бути замурований, щоб виступати в якості теплової батареї.

У будь-якому випадку слід пам'ятати, що найбезпечнішим способом установки твердопаливного котла є розміщення пристрою в окремому котлі. Однак, з економічної точки зору, це рішення навряд чи можна назвати оптимальним. В цьому випадку вам доведеться розібратися з вартістю будівництва котельні разом з додатковими витратами, пов'язаними з охолодженням охолодження теплоносія по дорозі з котельні до споживача.

Рекомендуємо – Стаття про опалення тепличного твердопаливного котла