Знижки на комплекти обладнання.Оплата частинами МоноБанк та ПриватБанк 6 місяців

Піролізні котли є окремою групою серед твердопаливних теплогенераторів. Вони виробляють тепло за принципом, який кардинально відрізняється від теплогенеруючої методики, що використовується класичними твердопаливних агрегатами. Тому в процесі вибору відповідного котла для опалення приватного будинку, щоб серйозно розглянути піролізні прилади в якості основного джерела тепла, приходять тільки найбільш уважні і вимогливі покупці.

Кращі котли: європейські чи українські?

Якщо розглядати досвід фахівців за останні кілька десятиліть, то у більшості дуже позитивне враження від роботи пристроїв європейського рівня. За роки активної реклами такі бренди, як німецький Buderus, чеський Viadrus, Atmos, Dakon, а також ряд польських фірм поширили значну кількість своєї продукції.

Оскільки здебільшого ці котли мають досить високу якість, вони на першому місці серед рекомендованих брендів. Однак сьогодні вже не можна сказати, що котли з Європи є однозначними лідерами в ніші ефективних і довговічних піролізних котлів.

За останні десять-п’ятнадцять років ряд заводів в Україні розпочали серійне виробництво своїх теплових генераторів. Поява нових підприємств з виготовлення теплових агрегатів на твердому паливі пов’язана з великим обсягом ринку. Фірми зі штаб-квартирою в Європейському Союзі виробляють своє обладнання на європейських об’єктах і витрачають на це значні ресурси.

В результаті ціна кінцевого продукту для українського споживача не тільки складають якісні матеріали та інженерні розробки, реалізовані в тому чи іншому котлі. Це також повинно включати дорогий робочий час для іноземних працівників. Плюс вартість доставки, логістика, а також співоплата за розкручений бренд. Якщо об’єднати всі ці фактори в одну картину, то можна прийти до очевидного висновку, що покупка європейського піролізного котла – це завжди переплата.

Розуміння того, що відбувається, поступово прийшло на українські підприємства. Було докладся великих зусиль для розробки своїх прототипів, які могли б успішно конкурувати з європейцями. При цьому основна увага найчастіше була зосереджена на якісно нових технологічних рішеннях. З багаторічний досвід конкурентів було взято все найцінніше, а висока кваліфікація українських інженерів дозволила внести масу поліпшень і вдосконалення в перевірених часом конструкціях.

Зараз в Україні налагоджено серійне виробництво піролізних котлів під різними вітчизняними брендами. Серед них одними з перших виробляли гідні теплогенератори Koteko, Ankot, Gefest. Тепер про ці котли можна знайти достатню кількість позитивних відгуків. Не так широко представлений досвід роботи пристроїв від молодших, але не менш технологічно розвинених виробників, таких як Termico.

Появу Termico можна порівняти з появою перших якісних українських піролізних котлів, здатних успішно конкурувати з європейськими аналогами. Цей бренд, в свою чергу, врахував всі найкращі досягнення як іноземних, так і вітчизняних виробників. На основі передових рішень, реалізованих в твердопаливних котлах, що працюють за принципом спалювання піролізних газів, Termico розробила свій унікальний теплогенератор.

На що варто звернути увагу?

Вищезгадані фірми KOTeko, Ankot і Gefest були одними з перших. І, якщо уважно вивчити досвід користувачів піролізних теплогенераторів, то можна знайти один важливий недолік всіх моделей цих марок. Піролізні котли дуже вимогливі до рівня вологості палива.

Принцип піролізу теплогенератора передбачає процес утворення піролізних газів (піроазів). Виникає під час засипання деревини (або іншого палива) в газогенеруючій камері. Саме дерево не горить, воно повільно засипають, а процес горіння починається в іншій камері. Спалює піролізні гази, температура горіння яких знаходиться на рівні 1000 градусів за Цельсієм.

Так, для якості всіх описаних процесів більшість сучасних вітчизняних і європейських котлів вимагають, щоб деревина була вологою в межах 12-20 %. Більше вологої деревини погано для гниття і вивільнення піролізних газів або не запускається взагалі, або починається тільки через годину, а то і через дві години після початку роботи котла.

На перший погляд може здатися, що досить просто купити суху деревину і питання вирішене. Але на практиці все набагато складніше. Деревина з вологістю 12-20% коштують дуже дорого і нагрівають їх просто не економічно ефективно. Тому, як правило, закуповуються звичайні дрова, після чого починається процес їх сушіння в дров’яному, гаражному будинку або десь під навісом. Надходження деревини з необхідним показником вологості досягається тільки шляхом заготівлі її за 1,5-2 роки до використання палива.

Звичайно, відповідальний власник приватного будинку завжди зберігає необхідну кількість дров, так як вони все ще потрібні щороку. Матеріал висихає в своєму процесі і процес нагрівання не викликає значних труднощів. Однак що робити, якщо немає спеціального місця для зберігання палива протягом 1,5 років?

Якщо котел тільки встановлений, а дрова потрібні зараз, то доведеться шукати сухий матеріал безпосередньо перед опалювальним сезоном. А це призводить до значних переплат і певною мірою знижує вартість придбання піролізного котла. Тому дуже важливо врахувати всі особливості роботи піролізних теплогенераторів перед прийняттям рішення про конкретну модель.

Який український пиролізний котел вибрати?

Повертаючись до вибору бренду, слід сказати, що на даний момент існує український виробник, який зміг вирішити питання чутливості піролізних агрегатів до рівня вологості дров. Ми говоримо про Терміно. Піролізні котли Termiko здатні ефективно виробляти тепло на дровах з вологістю до 40%. Робота котла на сухому паливі буде більш продуктивною, але навіть якщо таких дров немає, завжди можна опалювати приватний будинок більш вологою деревиною, лише трохи втрачаючи в ефективності.

Зараз з кожним роком на ринок надходять все нові гравці, серед яких Ekoterm Gass, UkrTermo, Caldera, BTS та інші. Кожен має ряд переваг і недоліків, але не може зрівнятися з продуктами Termico не може жодного з них. Якщо розглядати ціни лінійки в лінійці піролізних теплогенераторів потужністю від 12 до 25 кВт, то багато фірм просто не роблять ставку на цей сегмент. Хоча це правильна влада для більшості невеликих приватних будинків. Termico має три варіанти своєї піролізної моделі в цьому діапазоні: 12 кВт, 15 кВт і 25 кВт. Більш потужні пристрої також доступні, з 35 кВт і 60 кВт.

За ціною та якістю піролистові котли Termico значно випереджають конкуренцію. Крім основної переваги, можливість роботи на дровах вологістю до 40%, у них процес горіння піролізних газів починається через 10 хвилин після початку роботи котла. Для порівняння, аналогічні одиниці конкурентів переходять в цей режим тільки через 40-50 хвилин. І чим раніше піролізні гази почнуть горіти, тим швидше вода в радіаторах прогріється і, відповідно, весь будинок буде нагріватися швидше.

Крім анонсу фундаментальних переваг, існує також ряд менших, але і важливих переваг конструкції теплових генераторів Termico. Більш детальну інформацію можна знайти на сторінці технічних специфікацій пристрою.

Що стосується цін, то тут термальні послуги також є кращим варіантом. Через низьку торгову марку націкавиця «для бренду» просто недоступна. Покупець оплачує тільки реальну ціну продукції і витрати, пов’язані з реалізацією продукції. Ціна котла 15 кВт становить 22899 грн, що на 7-8 тисяч дешевше, ніж у найпопулярніших брендів. І це не впливає на якість і навіть навпаки. У камерах згоряння використовується дорога термокерамільна підкладка, що значно подовжує термін служби агрегату.

Зараз для Терміно в першу чергу це професійна репутація. Тільки висока якість продукції та сервісу може завоювати стабільний споживчий попит на даному етапі. Тому, купуючи піролізний котел цього виробника, ви можете бути впевнені в його надійності і довговічності. А зниження цін є результатом поліпшення виробничих процесів і впровадження ряду оптимізаційних рішень в логістику.