Знижки на комплекти обладнання.Оплата частинами МоноБанк та ПриватБанк 6 місяців

Щоб правильно підібрати об'єм теплової батареї (TA) в системі за допомогою твердопаливного котла, потрібно врахувати кілька факторів. Перш за все, орієнтуйся на площу опалювальних приміщень. Чим він більший, тим місткіше потрібно буде встановити буферний контейнер. Другий важливий момент – якість утеплення в тому чи іншому приватному будинку. Якщо утеплення будівлі погано зроблено, то її теплові втрати можуть значно перевищити стандартні показники. В результаті загальні рекомендації по розрахунку кількості тепловика для опалення можуть бути не доречними.

Розрахунок обсягу теплового утеплювача для будинку за площею

Є середні обсяги буферної ємності для будинку з хорошим утеплювачем. Значення вказується в залежності від площі приміщення і лежить в діапазоні від 35 до 50 літрів на 10 м2. Наприклад, будинок площою 100 м2 потребуватиме теплової батареї ємністю від 350 до 500 літрів, а для будинку площі 150 м2 потрібно буде встановити більший бак об'ємом 500-750 літрів.

Важливо сказати про якість утеплювача. Загальні тепловтрати будинку вимірюються в залежності від його площі. За даними нинішніх SNIPs, вони не повинні перевищувати 50 ж на 1 м2 в середньому за найхолодніших 7 днів року. Тобто втрати тепла для будинку 100 м2 будуть становлять 5 кВт·год. Цього можна домогтися тільки в тому випадку, якщо в процесі будівництва використовувалися сучасні теплоізоляційні матеріали при правильному розрахунку теплозахисту шару.

Для кожного виду огородження конструкцій, від фундаменту до даху, використовуються правила і норми про використання певних матеріалів з певними характеристиками теплопровідності. На теплотраси будинку також впливає якість встановлених склопакети і дверей. Однак важливо розуміти, що навіть якщо ці елементи огороджувальних конструкцій будинку мають високий теплозахист, помилки, допущені в процесі установки хороших вікон і дверей, можуть звести нанівець всі свої позитивні якості.

Крім того, в залежності від погоди за вікном, швидкість охолодження будівлі дуже різна і споживання теплової енергії для підтримки комфортного температурного рівня буде різним. У міжсезоння, коли вікно 3, невеликий буферний бак цілком здатний виконувати свої прямі завдання і більший бак просто не потрібен. Але взимку, при -25 градусах Цельсія, щоб не доведеться встоюти вночі і кидати дрова в піч, краще мати тепловентилятор з розрахунку не менше 50 літрів на 10 кв.

 

Відео з нашим фахівцем теплоакумулятора?

Як краще вибрати теплову батарею

Описана вище технологія відбору базується на практичному досвіді встановлення теплоакумуляторів в теплових системах десятків приватних будинків. Різниця в індикаторі кінцевої потужності не обумовлена однаковими потребами різних систем опалення. Визначальним фактором тут є те, як часто власник приватного будинку готовий кисти паливо в свій твердопаливний котел. Якщо є необхідність продовжити період між укладанням дров, то обсяг теплової батареї слід приймати на верхній рекомендованій кордоні.

При цьому не варто розмістити занадто просторий бак для теплоносія. Перевищення цього діапазону робить систему опалення занадто інерціальною і знижує її ефективність. Завжди враховуйте, що відповідно до законів фізики, будь-який додатковий елемент в системі знижує її ефективність. Саме з цієї причини вигідніше не виходити за межі 50 літрів на 10 м2 опалювальної площі.

З іншого боку, установка буферної ємності з великим резервом може бути цілком доречною, якщо питання економії палива не стоїть гостро. Чим більше теплоносій в резервуарі, тим більше тепла він здатний зберігати і чим довше він буде підтримувати потрібну температуру води в батареях без необхідності запуску котла. Єдина незручність, яка з'явиться тут , це швидкість нагрівання теплоакумулятора. Якщо він набагато більший, ніж рекомендовано, може знадобитися від 2 до 4 паливних вкладок, щоб повністю нагріти теплоносій до 85-88 градусів за Цельсієм.

З іншого боку, надлишкова ємність буферної ємності може бути компенсована збільшеною потужністю котла. Але тут необхідно орієнтуватися на розмір бюджету, виділеного на організацію системи опалення. Загальна вартість продуктивного теплогенератора на твердому паливі і теплової батареї відповідного обсягу може коштувати дорого. Ходити в котельню тільки один раз на день, звичайно, зручно, але двічі на день цілком прийнятний інтервал, щоб не переплачувати в півтора рази – двічі по створенню системи опалення.

Оптимальний об'єм теплового котла за потужністю котла

Якщо орієнтуватися на потужність встановленого теплогенератора, то найвигіднішим рішенням стане покупка бака, об'ємом 50 літрів на кожен кВт потужності котла. Знову ж таки, фігура в середньому і приймається виходячи з наявності хорошого утеплення конструкції будинку. Наприклад, якщо питання полягає в тому, як розрахувати об'єм котла для твердопаливного котла 12 кВт, оптимальна потужність ємності буде 600 літрів.

Різниця в роботі котла ТТ з тепловим котлом і без нього

Таке співвідношення дозволить закласти паливо в котел в середньому двічі на день. Також важливо, щоб утеплювач був правильно підключений. Тільки дотримання всіх правил монтажу і грамотний розрахунок кожного елемента опалювальної системи дозволить тепловій батареї ефективно накопичувати енергію, вироблену котлом. Помилки в обв'язці твердопаливного теплогенератора можуть не тільки істотно знизити ефективність теплової батареї, але і звести нанівець її переваги.

Головне питання при виборі тепловера

Система без теплової батареї є дуже нестабільною і примхливою системою тепла. При природних коливаннях температури на вулиці режим котла потрібно буде весь час регулювати. Без буферної ємності єдиний варіант регулювання кількості теплової потужності приладу полягає в обмеженні інтенсивності згоряння палива. Процес може бути реалізований тільки за рахунок збільшення або зменшення тяги, тобто регулювання подачі і відтоку свіжого повітря в камеру згоряння.

Такий спосіб контролю продуктивності теплогенератора неминуче призводить до дефектного згоряння палива. В результаті спостерігається підвищена кількість в димових газів і кіпання, які постійно налипання на стінках котла і димоходу. В результаті робота такої системи опалення вимагає постійного технічного обслуговування у вигляді трудомісткого очищення внутрішніх поверхонь теплогенератора і димових каналів від міцного шару деревини.

Можна ще довго перераховувати недоліки теплової системи без буферної ємності, але краще відразу сказати, що зараз включення теплового обігрівача в систему є необхідністю. І найкращий варіант, звичайно ж, розмістити бак, підбір обсягу якого робиться відповідно до вищевказаних норм. Однак, якщо бюджет обмежений, то установка ємності ще меншої потужності все одно значно полегшить процес використання твердопаливного котла.

Чим ближче об'єм теплової батареї до цифр, рекомендованих в статті, тим менше часу вам доведеться мати справу зі звітом палива в камеру згоряння. І тут треба подивитися на розмір наявного бюджету. Якщо є гроші на розміщення повнорозмірного бака – ну. Якщо бюджет обмежений, цілком доречно поставити навіть невеликий TA, так як він все одно продовжить час теплової системи від одного завантаження дров. Крім того, будь-який теплоакумулятор захищає систему опалення від перегріву і від виникнення так званого теплового удару.

Також обов'язково враховуйте місткість вашої котельні. Фахівці рекомендують встановлювати котел і буферну ємність в окремому приміщенні за стінами приватного будинку. Однак не завжди можливо і часто котельня розташовується безпосередньо всередині житлового будинку. При цьому його об'єм може бути обмежений, і там можна встановити тільки невеликий бак.

Якщо на час питання «Як підібрати обсяг теплового обігрівача?», є достатня кількість наявних коштів, найкращим рішенням буде звернутися до фахівців. Самовиконання необхідних розрахунків можливе, але тільки професійний інженер теплових систем зможе точно сказати, яка потужність краще для конкретного приватного будинку.