Знижки на комплекти обладнання.Оплата частинами МоноБанк та ПриватБанк 6 місяців

Деревина, деревне вугілля, брикети або пелети використовуються для печі твердопаливного котла. Залежно від конкретної моделі агрегату, найвищої ефективності системи опалення можна досягти за допомогою певного виду палива. Також на ефективність котла безпосередньо впливає якість горющого матеріалу і спосіб його укладу. Грамотна відповідь на питання «Як правильно обігріти твердопаливний котел?» заощадить значну суму грошей на закупівлю палива, і в той же час позитивно вплине на зручність роботи опалювального агрегату.

Який найкращий спосіб обігріти котел?

Оптимальним паливом для котла є вид, для якого він спочатку розроблений виходячи з його конструкції. Так, твердопаливні (ТТ) довгострокові агрегати згоряння орієнтовані на використання вугілля в якості основного палива. Звичайні чавунні котли, такі як Buderus, KPM-5, Viadrus або Prometheus, можуть обробляти з однаковим успіхом, як брикети, пелети або дерево, і вугілля.

Багато нюансів виникає в процесі розгляду зручності самого опалювального процесу. Найголовніше питання в даному випадку полягає в тому, як часто потрібно ставити паливо в котел? І тут, крім меж обсягів печей того чи іншої моделі, необхідно орієнтуватися на швидкість горіння певного горючого матеріалу. Розглянемо з цієї точки зору чотири найпоширеніших види палива.

  1. Найшвидший спосіб спалити суху деревину. Для них існує навіть ряд технік, які дозволяють продовжити процес спалювання цього матеріалу в печі. Детальніше про ці кроки буде сказано далі, але вони дозволяють збільшити проміжки між підходами до котла всього на кілька десятків відсотків. Набагато помітніше збільшення тривалості спалювання палива забезпечується використанням брикетів тирси або «євродра».
  2. Євродрова стискається в невеликі брикети сушеної деревної тирси. Вони горять в 1,5-2 рази довше сухого дерева. Торф'яні брикети також виготовляються аналогічним чином, які показують більш високу тепловіддачу. Але важливо враховувати, що торф'яне паливо містить значну кількість золи, порівнянної з вугіллям. Тому використання торф'яних брикетів підходить тільки для водяних котлів з шипами.
  3. Вугілля горить довше, ніж інші горючі матеріали. Деякі автоматичні вугільні котли, так звані «вугільні машини», дозволяють підтримувати стабільну температуру в будинку навіть при сильних морозах до двох днів. Домогтися такого ефекту можна тільки при використанні якісного вугілля – антрациту, а також установці додаткової теплової батареї.
  4. Що стосується пелет, то їх спалювання може досягти найвищої ефективності системи опалення. Однак даний вид палива також є найдорожчим горю можливим матеріалом. Навіть найвищої якості антрацит вугілля обійдеться на 10-15% дешевше, ніж опалення хорошими пелетами. Хороші пелети горять набагато довше, ніж брикети з тирси і лише трохи поступаються вугіллю.

Технологія пожежогасіння

Спочатку слід розтопити казан. Щоб почати процес активного горіння дров в печі, потрібно покласти невелику кількість стружки товщиною близько 5 см внизу. Простір між стружкою можна заповнити папером, якщо немає довгих сірників і деревина не загоряється відразу.

Коли підготовча закладка спалахне, можна присвячувати піч великими колодами. Якщо є необхідність економити дрова і потрібно отримувати максимальну кількість тепла з кожної колоди, то викидати їх кожні 30-40 хвилин. 1-2 великі колоди викидаються в піч, що призводить до найбільш ефективного спалювання деревини.

Звичайний побутовий ТТ-котел здатний підтримувати активне загоряння протягом 3-4 годин. Це досягається шляхом наповнення печі великими колодами поверх палаючої стружки, розкладеної вище способом.

Якщо мова йде про довготривалі котли, такі як Stropuva або Boubafonya, то дрібна деревина їм не підходить. Використання колод малого діаметра викликає зниження ефективності в таких конструкціях. Дрібна деревина в процесі спалювання в таких агрегатах утворюють велику кількість газів, а спалювання деревини відбувається не повністю.

Котли типу stropuwa використовуються для використання тонкої стружки. А укладання печі вимагає використання колод діаметром від 15 до 30 см. Більшу деревину не рекомендується укладати, так як робота котла при низькій потужності призведе до зниження ККД агрегату. Температури в печі буде недостатньо, щоб спалити пироги, що може призвести до повного вицвітання полум'я.

Що стосується вибору дров, то твердопаливні котли дуже чутливі до ступеня вологості деревини. Це не повинно перевищувати 20 відсотків. Якщо використовується більше вологого палива, то ефективність котла знижується. Є спосіб подовжити час горіння котла шляхом укладання необроблених дров, але застосування цього методу викликає активне утворення собаки всередині котла і димоходу. Очищення опалювального агрегату після таких експериментів зажадає багато часу і сил.

Оптимальна вологість дров досягається шляхом сушіння свіжих колод під навісом протягом 1,5-2 років. Більш волога деревина не горить довше, вони просто спалахують довше і в процесі спалювання виділяють велику кількість диму, кіготь і деревини. Збільшити тривалість згоряння палива можна, вибравши оптимальне положення терморегулятора і улову шибера. Для різних моделей котлів ці положення будуть своїми і визначаються виключно експериментально.

Інструкція по прокладці вугілля в котлі

Первинне опалення здійснюється шляхом запалювання невеликої кількості тріски. Для цього на папері викладені невеликі щілини товщиною близько 5 см, а поверх них укладаються 3-4 невеликі колоди діаметром 10-15 см. Продувка повинна бути відкрита так, щоб тяга була достатньою для запалювання. Якщо є улов шиббера, його слід відкрити на час плавлення. Якщо є регулятор подачі повітря, то він встановлюється на рівні 70-80 градусів за Цельсієм.

Через 15-20 хвилин активного спалювання дров в печі, котел і димохід прогрівають достатньо, щоб мати можливість викидати вугілля. У цей момент улов шибера може бути повністю відкритий, а терморегулятор ставлять на більш низьку температуру. Процес облицювання вугілля починається з закриття удару. Тільки після цього можна відкрити двері печі і укласти спочатку невелику порцію вугілля шаром 5-6 см. Коли горить перша партія, можна додати наступну порцію, заснувши до 15-20 см палива.

Кожне наступне додавання вугілля здійснюється так само, як і остання закладка. Закривається продувка, після чого можна відкрити нагріваючих дверей і заповнити необхідну кількість палива.

Якщо вугілля містить певну кількість пилу і невелику фракцію до 5 см, його слід змочити. Додавання води в паливо надходить з розрахунку 1 літр на відро вугілля. Цей метод дозволяє уникнути пробудження дрібних частинок в ясені і засмічення шипів. Єдиним видом вугілля, який не потребує змочування, є антрацит великої фракції 60 мм і більше. Його гідратація просто марна, так як ефективність приблизно відповідає використання вологих дров. Єдиним винятком є необхідність захисту котла від перегріву.

Як обігріти брикети?

Брикети або «євродрова» виготовляються з висушеної деревної тирси, насіннєвого лушпиння і круп, а також на основі торфу. Технологія обігріву котла цим матеріалом схожа на техніку вугільної печі. Для початку потрібно зігріти піч невеликою кількістю брикетів або тріски. Великі брикети не використовуються в опаленні. Для запалювання приймаються або спеціальні невеликі брикети, або подрібнені стандартні брикети.

Змішують з паперовими брикетами або чіпсами ставлять на дно печі і підпалюють. Після утворення стійкого полум'я, поверх розплавленого шару викласти першу партію брикетів шаром 10-15 см. Потім, коли ця порція запалиться, можна додати наступну висоту вже 15-20 см. Після додавання правильної кількості брикетів двері печі закриваються, а продувка відкривається і встановлюється в потрібному положенні.

Перемішувати брикети в печі бажано не дуже часто, щоб запобігти нагріванню печі. У процесі шелесту брикетний пил буде прагнути піднятися в повітря і може потрапити в приміщення. Цього не можна допускати, адже процес змішування палива здійснюється дуже ретельно і без різких рухів.

Торф'яні брикети

Торф'яні брикети не рекомендуються для використання в приватних будинках, лазнях або інших житлових кімнатах. Справа в тому, що цей матеріал при згорянні утворює велику кількість золи, що викликає швидке засмічення попелу і шипів. Крім того, ця особливість робить торф'яні брикети приблизно порівнянними з вугіллям за кількістю бруду і пилу, що утворюється в котельні.

Однак торф має свої переваги – ці брикети горять довше, ніж деревина, а їх вартість помітно нижче. Процес обігріву котла буде схожий на технологію з використанням вугілля. Перед киданням брикетів піч і димохід прогріваємо невеликою кількістю дрібної деревини. Після цього перша партія укладається в опалювальний відсік шаром 5-6 см. Коли паливо запалюється, друга порція – 15-20 см – повідомляється.

Як я можу розширити котел від одного навантаження?

ККД котла залежить не тільки від якості дров і правильного використання котла. Також велике значення має чистота опалювального агрегату. Його конструкція призначена для забезпечення найбільшої ефективності згоряння палива. Якщо всередині деяких каналів або інших конструктивних елементів котла накопичується кіото або кіото, його ефективність починає помітно зменшуватися.

Крім чистоти котла, ефективність його роботи залежить від режиму роботи. Йдеться про рівень навантаження, на якому працює агрегат. Справа в тому, що максимальна продуктивність можлива тільки тоді, коли котел працює на повну потужність. Але це також призводить до швидкого горіння палива, що вимагає постійного кишиння.

Щоб уникнути необхідності відвідувати котельню занадто часто, в системі опалення повинен бути встановлений тепловий котел (ТА). Дана машина дозволяє накопичувати тепло, вироблене котлом. В результаті за короткий проміжок часу котел нагріває не тільки радіатори всередині системи опалення, але і подачу теплової батареї водою. Від нього і буде нагрівати воду в системі протягом декількох годин після того, як паливо в котлі повністю згорить.

Правильна піч котла ТТ завжди вимагає роботи агрегату на повну потужність. Незалежно від виду використовуваного палива, його ефективне горіння можливе тільки в тому випадку, якщо котел правильно експлуатується. Використання вищевказаних технік роботи з вугіллям, дровами і брикетами дозволить забезпечити якісне поступове нагрівання камери згоряння і димоходу. Добре нагрітий котел, що працює на піку потужності в поєднанні з тепловим котлом, покаже найвищу ефективність і значно знизить витрати на паливо в опалювальний сезон.