Знижки на комплекти обладнання.Оплата частинами МоноБанк та ПриватБанк 6 місяців

Котли шахтного типу з меншим згоряння є теплогенераторами, що працюють на твердому паливі. Горіння матеріалу в таких пристроях відбувається тільки на обмеженій території внизу навантажувальної камери, велика частина палива не світиться. Таку назву вони отримали завдяки своїй конструкції, яка базується на двох об'ємних вертикальних камерах. Перший служить для закласти паливо, це нижнє спалювання матеріалу з вивільненням піролізних газів. У другій камері пиріг згорів, температура тут може досягати до 800 градусів за Цельсієм.

Що таке зниження горіння?

Відмінною рисою довготривалих мінних котлів є обмежений простір спалювання палива. Процес горіння не поширюється на всю завантажувальну камеру. Класичні твердопаливні теплогенератори влаштовані таким чином, що весь матеріал, який потрапив в піч, горить одночасно. А це, зі зрозумілих причин, значно скорочує термін служби котла від однієї укладання матеріалу.

Шахтні агрегати спеціально розроблені таким чином, щоб у вантажній камері можна було провести велику кількість палива. Але, як і під час старту котла, так і протягом усієї його роботи, згорить лише невеликий нижній шар. Решта матеріалу в цей час знаходиться трохи вище палаючого вугілля і чекає своєї черги, щоб спалити. Коли паливо знизу повністю згорить, а залишки наливаються через шипи в ящик попелу, на його місце зверху зійде нова порція.

В результаті локалізації процесу переробки палива на одній невеликій площі можна значно продовжити термін дії котла з єдиної закладки. Шахтний котел здатний забезпечити набагато більшу тривалість одного повного циклу згоряння матеріалу в навантажувальній камері, ніж доступний у класичних твердопаливних теплогенераторів. Для порівняння, деревина в звичайному котлі вигорить через 3-4 години, а в хорошому шахтному агрегаті цей період досягає 12-24 годин.

Що краще, ніж верхнє горіння або нижче?

Серед котлів тривалого горіння, що працюють на твердому паливі, є також прилади, при яких горіння відбувається у верхньому шарі. Час активного виробництва тепла в котлі може бути продовжений, як і в шахтних конструкціях, за рахунок локалізації зони згоряння палива. Але в цьому випадку цей палаючий простір знаходиться у верхній частині закладки.

Описаний принцип реалізований в циліндричних котлах, таких як Стропува. Вони виготовляються у вигляді вертикально стоячого циліндра (як подовжений ствол). Через бокове вікно в пристрій поміщається паливо, після чого двері закриваються, а закладка зверху притиска до плоского металевого диска з отвором посередині. Цей диск називається тепловим дозатором, а вертикальна металева труба кріпиться до отвору в центрі. Він служить для подачі повітря і має телескопічну структуру, щоб тонути разом з дозатором вниз, коли паливо горить.

Порівняння шахтного котла і циліндричного котла

Як ви припускає опис, горіння відбувається у верхньому шарі, який постійно рухається вниз. В результаті такого рішення, з одного боку, гарантується часткове горіння обмеженої кількості палива, але з іншого боку втрачається можливість повідомлення про дрова під час роботи теплогенератора. Ця функція призводить до необхідності щоразу чекати, поки весь матеріал в камері завантаження вигорить, а вже потім оновлювати закладку.

Для порівняння, в шахтних теплогенераторах з меншим горіння цієї проблеми немає. У будь-який момент завантажувальну камеру можна відкрити і наповнити зверху новим паливом. Така обставина дозволяє експлуатувати систему опалення без перебоїв і зупинок. У циліндричних структурах потрібно від однієї до двох годин, щоб запалити залишки і спалити нову порцію палива. За такий проміжок часу, при сильних морозах, приватний будинок може швидко охолонути, і знаходиться в ньому стане незручно.

Другим недоліком циліндричних котлів з верхнім згоряння є більш примітивна конструкція теплообмінника. Теплоносій по суті нагрівається тільки шляхом розігріву корпуса теплогенератора. Він знаходиться всередині його стін і є вода, яка циркулює на опалювальній системі. У шахтних котлах, крім стін, тепло здійснюється спеціальним теплообмінником. Він встановлюється в другій камері на шляху руху димових газів і змушує їх рухатися по складних траєкторіях, щоб димо-гази давав тепло металевим поверхням максимально ефективно.

Після розгляду особливостей приладів, які працюють на принципах нижнього і верхнього горіння, необхідно окремо сказати про правильний вибір шахтного котла. Його переваги перед агрегатами типу Stropwa не тільки роблять шахтарів більш комфортними в експлуатації, але і забезпечує їм більшу ефективність, ніж циліндричні котли з верхнім згорянням. Тому при виборі теплогенератора тривалого горіння найкращим рішенням стане покупка шахтного котла.

Який нижній казан краще вибрати?

Можна довго розглядати різні моделі від зарубіжних і вітчизняних виробників, але щоб заощадити час, ми відразу підемо на найпередовіший дизайн на даний момент. Мова піде про шахтний котел Termico. Його принципова перевага перед аналогами в більш високій ефективності. Ефективність теплогенератора досягається шляхом вирішення двох важливих проблем, притаманних більшості шахтних котлів інших виробників.

Перша складність пов'язана з тим, що в процесі спалювання нижнього шару димові гази вивільніють з палива. Вони містять піролізні гази, які утворюються під час розкладання тліючих матеріалів. Паливо на дні завантажувальної камери наполовину освітлене і наполовину тліє. Саме під час смоли і відбувається процес піролізу. Він полягає в розкладанні матеріалу за рахунок його нагрівання, з вивільненням піролізних газів.

Велика частина цих газів на спеціальному каналі йде в другу камеру, де інтенсивно горить при високих температурах. Але певний відсоток димових газів піднімається вгору і з часом починає осідати на стінах котла, утворюючи суцільний політ. Окрема система подачі повітря була введена в теплові генератори шахти Thermalo спеціально для вирішення цієї проблеми.

При вході в котел повітря розбивається на два потоки. Основне число йде в нижню камеру згоряння, під шипами, а також безпосередньо в область горіння палива. Решта невелика кількість, в межах 10%, надходить в камеру тепообміну через канали.

Ще однією слабкістю шахтних котлів є відсутність повітря в другій камері. Оскільки відбувається інтенсивне спалювання піролізних газів, потреба в кисні дуже висока. Не всі прилади здатні забезпечити якісний приплив свіжого повітря і продуктивність котла в результаті знижується. Терміко теплогенератори мають термостійкий керамічний каталізатор для усунення цієї складності.

Первинна подача є основним повітряним потоком, який йде на спалювання паливних і піролізних газів. А вторинна подача – це відгалуження цієї основної нитки. Він не витрачається на спалювання палива, а проходить під шипами, а рухається далі, потрапляю через канали біля керамічного каталізатора прямо в нижню частину другої камери. У цьому місці активно горять піролізні гази і завдяки зарядці свіжого повітря процес протікає максимально ефективно.

Впровадження цих дизайнерських рішень ставить котли тривалого низького горіння з Termico на перше місце за продуктивністю. Що стосується довговічності і надійності, то все також на високому рівні. Щоб захистити металеві поверхні від постійного контакту з високими температурами, в камерах виконана шамболічна підкладка з термостійкого керамічного матеріалу.

Незважаючи на використання дорогих матеріалів і високу якість збірки, ціна котлів Thermalo порівнянна з цінами кращих моделей вітчизняних конкурентів. Вартість приладів, виготовлених за кордоном, через різницю в курсах зараз невиправдано висока. Тому тепловий шахтний котел на 2020 рік є найкращим вибором за ціною і якістю.